Monthly Archives: május 2015

Pünkösdvasárnap

• Ma, pünkösd ünnepével, a feltámadást követő ötvenedik napon zárul a húsvéti idő. A harmadik isteni személy, a Szentlélek kiáradását és az Egyház megszületését ünnepeljük. Pünkösdkor három fontos esemény történt: a Szentlélek eljövetele, mint Krisztus megváltó tettének gyümölcse és beteljesítője; az Egyház alapítása, és az egész világra kiterjedő missziós munka is ekkor vette kezdetét.
  • Pünkösdkor ünnepeljük Árpád-házi Szent Erzsébet szentté avatásának évfordulóját is. Az idén 780. éve annak, hogy 1235. pünkösdjén IX. Gergely pápa az itáliai Perugia városában szentté avatta, és az egész katolikus világ számára a felebaráti szeretet példaképének állította Patak szülöttét, Erzsébetet – II. András magyar király leányát, a türingiai IV. Lajos őrgróf özvegyét.
    • Pünkösdhétfőn a Szent Erzsébet ereklyét reggel 9-kor helyezzük ki az ereklyetartóra. A szentmisét megelőzően 9-től fél 11-ig közös imádság, éneklés lesz az ereklye előtt.
    • A pünkösdhétfői ünnepi szentmise a Bazilikában lesz fél 11.-kor. Az ünnepi szentmisét és körmenetet vezeti: Dr. Seregély István érsek úr, akit pappá szentelése gyémánt jubileuma alkalmából is köszöntünk.
    • A szentmise után kerül sor – alkalmas idő esetén – a körmenetre. A pünkösdhétfői bazilikai ünnepség hétfőn délután 3.-kor litániával ér majd véget.
    • Pünkösdhétfőn délután 5-kor lesz szentmise a szokás szerint a várbeli Szent Erzsébet kápolnában.
  • Pénteken este a szentmise után csendes szentségimádás lesz este 8-ig.
  • Szeretetláng lelkinapot tartanak a héten, szombaton, Hollóházán a Szent László templomban, de. 9. órától. Részletes program a hirdetőtáblán olvasható.

Urunk mennybemenetele

• A héten több napra is lehet szentmisére adakozni.
  • Májusban minden nap litániát végzünk a Szűz Anya tiszteletére az esti szentmise után: a Loretói Szűzanya oltáránál elénekeljük a májusi litániát.
  • A héten, csütörtökön a szentmise után a cursillósok Szent Pál Közössége tartja összejövetelét a plébánián.
  • Pénteken a szentmise után csendes szentségimádás lesz este 8-ig.
  • Pünkösd ünnepének előestéjén, szombaton este a szentmise után Szentlélekváró virrasztás és imaóra lesz este 9-ig.
  • A következő vasárnap Pünkösd napja: az éltető és megszentelő Szentlélek Isten kiáradását ünnepli Anyaszentegyházunk.
  • A pünkösdhétfői Szent Erzsébet búcsú és zarándoknap programja a hirdetőtáblán olvasható.
  • A plébániai nyári napközi a hittanos gyerekek számára július 20-31. között lesz megtartva. Jelentkezni a hitoktatóknál vagy a plébániairodában lehet.

Húsvét 6. vasárnapja

• A plébánián ma bérmálásra készülünk/ ma bérmálás volt. Kérjük a hívek mindennapi imáját a fiatalokért.
  • A mai napon Anyaszentegyházunkban ima és könyörgő napot tartunk a tömegtájékoztatási eszközök helyes, Isten törvénye szerinti használatért.
  • Csütörtökön este a litánia után karitászgyűlés lesz a plébánián.
  • Pénteken a szentmise után csendes szentségimádás lesz este 8-ig a szentségi Jézus előtt.
  • Segítséget kérünk a szentsír elbontásához a héten, szombaton reggel 8. órára.
  • Tisztelettel kérjük a híveket, hogy a személyi jövedelemadó első egy százalékáról rendelkezzenek a katolikus egyház javára, a második 1%-ról pedig lehetőség van a sárospataki bazilikai alapítvány, vagy az orgona alapítvány javára rendelkezni, ezzel is támogatva a templomunk és a plébánia működését. Érdeklődni a sekrestyében és a plébániai irodában lehet. Ezúton is köszönjük a testvéreknek, akik a tavalyi évben az alapítvány számára rendelkeztek. Az első egy százalékról azok a hívek is rendelkezzenek a katolikus egyház javára, akiknek konkrétan nincs adó-befizetési kötelezettségük, de az adóbevallást be kell nyújtaniuk.

Húsvét 5. vasárnapja

• Szent Mónika, a keresztény édesanyák példaképe és védőszentje régi liturgikus ünnepnapjához kötődve, május első vasárnapján - Anyák napján szeretettel köszöntjük az édesanyákat. A Szűz Anya és Szent Mónika legyen példaképük és közbenjárójuk az Istentől kapott felelősségteljes anyai hivatás megélésében.
  • Ma / vasárnap este 5. órától rózsafüzérima és titokcsere lesz a társulati tagoknak. Fél 6-től Jézus Szíve litánia.
  • Mindszenty József bíboros úr halálának 40. évfordulójára emlékezünk május 6.-án szerdán. Ebből az alkalomból az esti szentmisét Mindszenty bíboros úr boldoggá avatásáért fogjuk felajánlani.
  • A héten csütörtökön papi és szerzetesi hivatásokért imádkozunk. 5. órától imaórát végzünk erre a szándékra.
  • A plébánián bérmálásra készülünk. Kérjük a hívek mindennapi imáját a jelöltekért. Szombaton de. 9. órától lesz a bérmálandók és hozzátartozóik gyónása, és a szertartás próbája a bazilikában.
  • Mához egy hétre vasárnap a fél 11-es szentmisében szolgáltatja ki a bérmálás szentségét Palánki Ferenc püspök atya.