Current date is 2017-11-22 Wednesday.
Üdvözöljük Cecília nevű látogatóinkat!
Holnap Kelemen névnap lesz.

Monthly Archives: június 2015

Úrnapja

• A karitász csoport találkozója lesz csütörtökön a szentmise után a plébánián.
  • A héten pénteken, Jézus Szentséges Szívének főünnepe, egyben könyörgőnap a papok megszentelődésért. Az ünnepi szentmise este 6. órakor lesz, utána Jézus Szíve litánia, és csendes szentségimádás este 8-ig.
  • A mezőkövesdi Jézus Szíve búcsút a jövő vasárnap tartják. Az ünnepi szentmise de. 10-kor kezdődik.
  • Ismertetjük Ternyák érsek úr felhívását: „Az Egri Főegyházmegye főpásztoraként szeretettel várom azoknak a nőtlen, ifjú férfiaknak a jelentkezését, akik papi hivatást éreznek magukban, és különleges kihívásnak tekintik azt, hogy az Egri Főegyházmegyében - az ország leghátrányosabb régiójában teljesítsenek papi szolgálatot.” A jelentkezést a plébánián keresztül kell eljutatni a Papnevelő Intézet rektorához.
  • A nyári plébániai napközi a hittanos gyerekek számára július 20-tól lesz megtartva. Jelentkezni a hitoktatóknál vagy a plébániairodában lehet.

Szentháromság vasárnapja

• Az elmúlt héten ünnepeltük a XXII. Pünkösdi Szent Erzsébet ünnepet. Ezúton is megköszönjük minden testvérünknek a segítséget, a munkát, az adományokat, a szervezésben, a liturgiában, a körmenetben való részvételüket, szolgálattevőként való közreműködésüket, a háttérben való munkálkodást. A Szent Erzsébet ünnepen is úgy kell szolgálnunk Szent Erzsébet lelkületével a zarándokokat, hogy közben az egyházközségi kötödések, hittestvéri kapcsolatok megerősödjenek, elmélyüljenek, tanúságtevő szeretetté formálódjanak, plébániánk népe pedig ’Erzsébetes’ lelkületű szeretetközösséggé legyen.
  • A héten lesz az Oltáriszentség ünnepe - Úrnapja. Figyelembe véve az elmúlt évek tapasztalatát, valamint a Patakin kívüli vasárnapi vidéki kötelezettségeinket, tájékoztatjuk a híveket, hogy az Úrnapi szentmisét és körmenetet a napján, azaz a héten csütörtökön tartjuk meg, hasonlóan az elmúlt 4 évhez. Az ünnepi szentmise kezdete tehát csütörtökön este 6. óra, és utána a körmenet. Jó idő esetén, a templomon kívül lesz a körmenet. Szeretettel várjuk a híveket az Oltáriszentség iránti tiszteletünk tanúságtevő kinyilvánítására.
  • Elsőpéntek következik. A betegek látogatása a szokásos rend szerint lesz. Pénteken este a szentmisét a házas és családos hivatásokért ajánljuk fel.
  • A héten, Június első szombatján reggel Fatimai ájtatosságot tartunk. A rózsafüzér reggel ¾ 8-kor kezdődik, utána fél 9-kor lesz a szentmise.
  • Ismertetjük Ternyák érsek úr felhívását: „Az Egri Főegyházmegye főpásztoraként szeretettel várom azoknak a nőtlen, ifjú férfiaknak a jelentkezését, akik papi hivatást éreznek magukban, és különleges kihívásnak tekintik azt, hogy az Egri Főegyházmegyében - az ország leghátrányosabb régiójában teljesítsenek papi szolgálatot.” A jelentkezést a plébánián keresztül kell eljutatni az Egri Papnevelő Intézet rektorához.
  • A nyári plébániai napközi a hittanos gyerekek számára július 20.-tól lesz megtartva. Jelentkezni a hitoktatóknál vagy a plébániairodában lehet. Segítők jelentkezését is várjuk.