Current date is 2017-11-22 Wednesday.
Üdvözöljük Cecília nevű látogatóinkat!
Holnap Kelemen névnap lesz.

Monthly Archives: október 2015

• A héten hétfőn, október 19-én ünnepi szentmisét tartunk a bazilika őszi búcsúja alkalmából. 8 éve XVI. Benedek pápa a sárospataki plébánia templomot pápai kis bazilika (Bazilika Minor) rangra emelte. Az ünnepi hálaadó szentmise délelőtt 9-kor kezdődik este 18 órakor szent mise nem lesz
  • Október hónapban minden nap ¼ 6 órától a rózsafűzért imádkozzuk
  • Szeretettel hívjuk és várjuk az óvodásokat, általános iskolásokat és a középiskolásokat október 21-én, szerdán 17.15-től kezdődő közös Rózsafüzér imádságra a Bazilikába.
  • Egyházközségünk október 23-án péntekre egy napos zarándoklatot szervez. Mátraverebély-Szentkútra, a megújított Nemzeti Kegyhelyünkre. A zarándoklatunkra két busz fog indulni. Az indulás, gyülekező a Bodrog Hotel parkolójában 05. 45-től. Október 23-án pénteken a Bazilikában szentmise nem lesz.
  • A jövő hétre, több napra is lehet szentmisére adakozni
  • Kalendáriumok, jövő évi naptárak már megérkeztek, a sekrestyében megvásárolható.

• Szerettel hívjuk és várjuk híveinket jövő szombaton október 17-én a városunk körüli zarándoklatra. Városunkat körül járva imádkozunk az itt élők lelki megújulásáért. A zarándoklatra gyülekező reggel 07.30-kor a Szent. József utcai görögkatolikus templomnál. Részletes program a zarándoklatról a hirdetőtáblán olvasható.
  • Folytatódik a Megszentelt élet pedagógiája előadássorozat. A következő előadás hétfőn 16 órakor kerül megrendezésre a Szent Erzsébet Házban. Október 15-én csütörtökön a bérmálkozó és elsőáldozó gyermekek szüleinek , szülői értekezletet tartunk a plébánián. A bérmálkozók szüleinek 17.00 órakor az elsőáldozók szüleinek 17.45 órakor kezdődik a megbeszélés.
  • Október hónapban minden nap ¼ 6 órától a rózsafűzért imádkozzuk
  • Egyházközségünk október 23-án péntekre egy napos zarándoklatot szervez. Mátraverebély-Szentkútra, a megújított Nemzeti Kegyhelyünkre. A pontos indulásról a kővetkező héten tájékoztatjuk a kedves jelentkezőket.
  • Jövő vasárnap missziós vasárnap lesz. A jövő vasárnapi perselyt az egyházi missziós munka támogatására gyűjtjük
  • A jövő hétre, több napra is lehet szentmisére adakozni

• Szerdán Rózsafüzér Királynőjének ünnepe lesz. Ez az ünnep a Rózsafüzér Társulat évi központi ünnepe. Szeretettel hívjuk a társulati tagokat az esti ünnepi szentmisére.
  • Csütörtökön Szűz Mária Magyarok Nagyasszonya főünnepe, az esti szentmisén ünnepeljük meg, hogy Szent István király a Szent Koronát és a magyar nemzetet a Szűzanya oltalmába ajánlotta. Majd ezután este a szentmise után karitászgyűlés lesz a plébánián
  • Bérmálkozási és elsőáldozási plébániai felkészítőre a hitoktatóknál lehet feliratkozni. A bérmálkozásra 8. osztálytól, elsőáldozásra 4. osztálytól jelentkezhetnek. Itt felhívjuk a leendő elsőáldozóknak és bérmálkozóknak a figyelmét, hogy az első plébániai hittan jövő szombaton október 10-én délelőtt fél 10 és 11 óra között a plébánián lesz megtartva.
  • Október hónapban minden nap ¼ 6 órától a rózsafűzért imádkozzuk
  • Tájékoztatásul közlöm, hogy az egyházközség személyi és dologi kiadásit, a persely adomány és az egyházi adó biztosítja. Ezért Tisztelettel kérjük a híveket, hogy a 2015 évi egyházfenntartási hozzájárulásukat (egyházi adó) aki még nem fizette be, szíveskedjen, rendezi. . Ezúton is köszönöm a jó szívvel adott adományokat.