Monthly Archives: január 2016

• Mai perselyadományaikat a közel-keleti keresztények megsegítésére fogjuk eljuttatni.
  • Ezúton köszönjük meg testvéreinknek az ökumenikus imahéten való buzgó részvételt. Kérjük a testvéreket, hogy a keresztény egységért imádkozzanak az év többi részében is.
  • Február 02-én kedden tartjuk Urunk bemutatása – Gyertyaszentelő Boldogasszony ünnepét, ezért január 31.-én vasárnap már gyertyaszentelést tartunk a reggel 9 órai szentmisén. Kérjük a testvéreket, hogy a megszentelendő gyertyáikat arra a szentmisére hozzák el.
  • Hittan órája lesz szombaton de. fél 10. órától az elsőáldozásra és a bérmálásra készülőknek.
  • Kérjük a jegyespárokat, hogy erre az évre tervezett házasságkötéseket szíveskedjenek mielőbb bejelenteni a plébániahivatalban.
  • Január 25.-én hétfőn este 6 órakor a szentmise után egyháztanácsgyűlés lesz a plébánián.
  • Január 30.-án szombaton kerül sor a bazilika karácsonyi díszítésének elbontására. Kérjük a segítőket, hogy reggel 8. órára jöjjenek.

Urunk megkeresztelkedése

• Csütörtökön este szentmise után a karitász csoport találkozója lesz a plébánián
  • Idén január 18-tól január 22-ig tartjuk a szokásos ökumenikus imahetet a keresztény egységért. Az imahét kezdete 18.-án hétfőn Végardón lesz du. 5.-kor. Itt a Bazilikában pénteken este 5. órakor lesz a záró alkalom. A részletes program a későbbiekben hirdetőtáblán lesz olvasható. Azon a héten imahét miatt a hétköznapi szentmisék péntekkel bezárólag itt a Bazilikában reggelenként 8. órakor kezdődnek
  • A mai nappal befejeződik a karácsonyi időszak. Felhívjuk a hívek figyelmét, hogy ebben az évben a most kezdődő farsangi időszak február 10-ig fog tartani, hiszen akkor lesz a hamvazószerda. A farsangi időszakra tervezett mulatságokat időben szervezzék, és hamvazószerdáig tartsák meg.
  • A héten még több napra lehet szentmise szándékot felíratni.