Monthly Archives: április 2016

Húsvét 5. vasárnapja

• Kedden 19 órakor a Szentlélek szeminárium közösség találkozója kezdődik a plébánián.
  • Pénteken a szentmise után csendes szentségimádást tartunk 20.00 óráig.
  • Május a Szűzanya hónapja. Jövő vasárnapi kezdettel minden nap az esti szentmise után  a Lorettói Szűzanya oltáránál  litániát végzünk a Szűz Anya tiszteletére.
  • Május 1-én, és 2-án emlékezünk Árpád-házi Szent Erzsébet oltárra emelésének 781. évfordulójáról.
  • Május 1. az édesanyák napja Hálás imáinkkal köszöntsük az édesanyákat.
  • Jövő vasárnap 17 órakor a rózsafüzér társulat titokcseréje és imaórája következik, és fél 6-tól szentséges litánia.
  • Az irgalmasság évében áprilistól októberig 1-1 hónapot szentelünk az irgalmasság 7 testi és lelki cselekedetei megismerésének és követésének. Április hónapban az „ÉHEZŐKNEK ENNI ADNI” és a „BŰNÖSÖKET MEGINTENI” cselekedetekre fordítsuk figyelmünket.
  • Május 8.-án Dr. Seregély István nyugalmazott érsek úr a 10.30-kor kezdődő szentmisében 24 fiatalt részesít a bérmálás szentségében. Imádkozzunk értük.
  • Tisztelettel kérjük a híveket, hogy a személyi jövedelemadó első egy százalékáról rendelkezzenek a katolikus egyház javára, a második 1%-ról pedig lehetőség van a sárospataki bazilikai alapítvány javára rendelkezni, ezzel is támogatva a templomunk és a plébánia működését.

EGYHÁZMEGYEI ZARÁNDOKLAT

1. május 7-én, szombaton az egri Bazilikában, a Bazilika felszentelésének ünnepén és május 16-án, Pünkösd hétfőjén a sárospataki Bazilikában Egyházmegyei zarándoklatot tartunk az Irgalmasság Szentévében. Dr. Ternyák Csaba érsek úr szeretettel hívja és várja a Paptestvéreket és a híveket.

Gregorian mise a bazilikában

enekkar2016. április 17-én különleges vendégei lesznek a sárospataki bazilikának. A nemrégiben 20 éves jubileumát ünneplő Schola Gregoriana Budapestinensis, énekes szolgálatával lesz jelen a délelőtt 9 órakor kezdődő szentmisén. Az énekkar Béres György vezetésével kíséri majd a liturgiát gregorián énekekkel, valamint a szentmisét követően a rotundánál Árpád-házi Szent Erzsébetet dicsérő énekek hangzanak majd el. Az ünnepi alkalomra szeretettel várjuk a kedves híveket és minden érdeklődőt!

Húsvét 3. vasárnapja

• A héten, csütörtökön, Dr. Ternyák Csaba érsek úr ünnepélyesen megáldotta felújított iskolánkat.
  • Hétfőn 19 órakor képviselőtestületi gyűlést tartunk a plébánián.
  • Csütörtökön és pénteken (április 14-15) reggel 8-tól 19 óráig lesz az elsősök beíratása. Nagy szertetettel várjuk iskolánkba a leendő elsősöket.
  • Jövő vasárnap (április 17.) a Jó Pásztor vasárnapja lesz, ami a papi hivatások vasárnapja.
  • A következő vasárnap (április 17.-én) a reggel 9 órai szentmisében a Schola Gregoriana Budapestiensis énekkar ad énekes szolgálatot. A szentmisét követően a Rotundánál Szent Erzsébetet köszöntve elénekelnek még 3 éneket.
  • Irgalom a családban. Április 18.-án hétfőn, 17 órai kezdettel Dr. Papp Miklós gk. pap tart előadást a Szent Erzsébet házban. Az előadás címe: Irgalom a családban.

Húsvét 2. vasárnapja

• Mai vasárnap az irgalmasság évének kiemelkedő ünnepe. 15 órai kezdettel az irgalmasság órájában az irgalmasság rózsafüzérét és litániáját végezzük.  Utána az „Öröm útja” a feltámadt Krisztus húsvéti és azt követő megjelenéseinek eseményeit felidéző közös imádság kezdődik.
  • 17 órától a rózsafüzér társulat közös imaórája és titokcseréje kezdődik, majd szentségi áldással zárul az imadélután.
  • Az irgalmasság évében áprilistól októberig 1-1 hónapot szentelünk az irgalmasság 7 testi és lelki cselekedetei megismerésének és követésének. Április hónapban az „ÉHEZŐKNEK ÉTELT ADNI” és a „BŰNÖSÖKET MEGINTENI” cselekedetekre fordítsuk figyelmünket. A szentmisék végén fogadják szeretettel az irgalmasság cselekedetei emlékeztető képet. A zarándok Irgalmas Jézus kép otthonokba fogadásához a padok mögötti naptárban jelezhetik szándékukat.
  •  Hétfőn tartjuk Gyümölcsoltó Boldogasszony - Urunk születése hírüladásának ünnepét. A Szent József kápolnában reggel 7 órakor, a Bazilikában az ünnepi szentmise 18 órakor kezdődik.
  • Kedden 9 órakor a Mária Lujza csoport találkozója lesz a plébánián.
  • Csütörtökön 14 órakor Dr. Ternyák Csaba érsek úr ünnepélyesen megáldja a felújított iskolánkat.
  • A héten április elsőcsütörtöke következik. 17.15-től papi és szerzetesi hivatásokért imádkozunk.
  • Elsőáldozásra készülők hittanórája lesz szombaton fél 10-től, bérmálkozásra készülőknek 13 órától a plébánián.
  •  Április 11-én hétfőn 19 órakor képviselőtestületi gyűlést tartunk a plébánián.
  • Április 14-15-én, csütörtökön és pénteken reggel 8-tól 19 óráig lesz az elsősök beíratása. Nagy szertetettel várjuk iskolánkba a leendő elsősöket.