Current date is 2017-11-22 Wednesday.
Üdvözöljük Cecília nevű látogatóinkat!
Holnap Kelemen névnap lesz.

Monthly Archives: július 2016

• „Boldogok az irgalmasok, mert ők irgalmat nyernek” (Mt 5,7)  mottóval  július 25- 31 között Krakkóban kerül sor  az   Ifjúsági Világtalálkozóra, melyre Zsuzsa nővér vezetésével Sárospatakról is elutazik az Antiochia közösség  négy  tagja.  Az ifjúsági világtalálkozó a Katolikus Egyház által szervezett nemzetközi esemény, amelyre a világ minden tájáról érkeznek a fiatalok. A két- illetve háromévente megrendezett rendezvény középpontjában a Szentatyával való találkozás áll. Az ifjúsági világtalálkozók története 1984 virágvasárnapjáig nyúlik vissza, amikor II. János Pál pápa Rómába hívta a fiatalokat, hogy együtt ünnepeljék a megváltás évének lezárását. Kérjük a kedves testvéreket imáikkal támogassák   ezt   a rendezvényt.
  • Július 26-án Szent Anna és Szent Joachim Jézus nagyszüleinek ünnepén kilenced kezdődik Szent Anna tiszteletére. A kilencedet az esti szentmise után imádkozzuk. Várjuk Szent Anna tisztelőit. A kedd esti szentmisében a nagyszülőkért imádkozunk, és ünnepélyes áldásban részesítjük őket.
  • Csütörtök az esti szentmisét követően az egyházközség közösségeinek képviselőivel Gyula atyától köszönünk el. Jövő vasárnap a kilenc órai szentmisében búcsúzik az egyházközség híveitől. Lelkipásztori szolgálatát augusztus elsejétől a borsodbótai plébánián folytatja.
  • Augusztus elsején hétfőn a szentmisét követően képviselő testületi gyűlést tartunk.
  • Az irgalmasság évében áprilistól októberig 1-1 hónapot szentelünk az irgalmasság 7 testi és lelki cselekedetei megismerésének és követésének. Július hónapban a „BEFOGADNI A VÁNDOROKAT” és a „MEGVIGASZTALNI A SZOMORÚAKAT” cselekedetekre fordítsuk figyelmünket.
  • A jövő héten és az azt követő nyári napokon még vannak szabad misehelyek. Ne feledkezzünk meg élő és elhunyt szeretteinkért a legszentebb imát felajánlani.

• „Boldogok az irgalmasok, mert ők irgalmat nyernek.” Mt 5,7  jeligével   július 25. és 31. között Krakkóban rendezik az   Ifjúsági Világtalálkozót, melyre Zsuzsa nővér vezetésével Sárospatakról is elutazik az Antiochia közösség  néhány  tagja..  Az ifjúsági világtalálkozó a Katolikus Egyház által szervezett nemzetközi esemény, amelyre a világ minden tájáról érkeznek a fiatalok. A két- illetve háromévente megrendezett rendezvény középpontjában a Szentatyával való találkozás áll. Az ifjúsági világtalálkozók története 1984 virágvasárnapjáig nyúlik vissza, amikor II. János Pál pápa Rómába hívta a fiatalokat, hogy együtt ünnepeljék a megváltás évének lezárását. Kérjük a kedves testvéreket imáikkal támogassák   ezt   a rendezvényt.

• A római katolikus temető Petőfi utcai bejárójának építése befejeződött, már onnan is be lehet járni. Az elkészült útpadka termőfölddel való feltöltése és a kapuk készítése folyamatban van. A munkálatok befejezése még két hetet vesz igénybe. Temetőnk szent hely, rendjére vigyázzunk, megholtjaink sírjánál mindig mondjunk egy imát.
  • A károlyfalvai templom toronysisak felújítása befejeződött. A Bazilikába elhelyezett perselybe 176.400.ft adományt helyeztek a hívek. Köszönjük minden Kedves Adakozónak a jószívűségét.
  • Az elmúlt vasárnap az úgynevezett Péter-fillér gyűjtés alkalmával 115.650.ft volt a perselyadomány. A világegyházban az elmúlt vasárnap befolyt adományt a Szentatya jótékony célokra használja fel. Köszönjük nagylelkű adományaitokat.
  • A jövő héten és az azt követő nyári napokon még vannak szabad misehelyek. Ne feledkezzünk meg élő és elhunyt szeretteinkért a legszentebb felajánlani.

• Mai gyűjtés: Péter-fillérek
  •  A héten tartottuk a nyári napközis táborunkat. Megköszönjük a hitoktatóknak és a többi segítőnek a szolgálatát, amellyel a tábor lebonyolítását biztosították. A programokról készült képes összeállítás ide kattintva érhető el.
  • Ma vasárnap 17 órakor a rózsafüzér társulat titokcseréje és imaórája kezdődik, majd fél 6-tól a Jézus Szíve litániát imádkozzuk.
  • Csütörtökön 1/4 6-tól szentségimádás végzünk papi és szerzetesi hivatásokért.
  • Lassan befejezéséhez közeledik a károlyfalvai templom tornyának felújítása, az egri főegyházmegye jelentős anyagi támogatásával. A károlyfalvai kis egyházközség megtakarítása mellett kérjük a pataki hívek adományait, melyeket a hátsó lépcsőnél elhelyezett perselybe tehetünk. A persely melletti aszaltra helyezett lapon az adományozók írják fel nevüket és címüket, hogy az ottaniak imáikba foglalhassák.  Adományok átadhatók a helyi harangozónak Karajz Margitnak is.
  • Az irgalmasság évében áprilistól októberig 1-1 hónapot szentelünk az irgalmasság 7 testi és lelki cselekedetei megismerésének és követésének. Július hónapban a „befogadni a vándorokat” és a „megvigasztalni a szomorúakat” cselekedetekre fordítsuk figyelmünket.
  •  A temetői Petőfi utcai bejárójának építése befejezéséig kérjük a temetőbe látogatókat, hogy a főbejáraton közlekedjenek. A temető szent hely, rendjére vigyázzunk, megholtjaink sírjánál mindig mondjunk egy imát.