Current date is 2017-11-22 Wednesday.
Üdvözöljük Cecília nevű látogatóinkat!
Holnap Kelemen névnap lesz.

Monthly Archives: szeptember 2016

• Pénteken az esti szentmise után 20 óráig tartó szentségimádásra várjuk a kedves híveket.
  • Szombaton Egyházmegyei ministráns találkozó lesz Egerben, egész napos programokkal. A találkozón mi is részt veszünk.
  • Szintén szombaton lesz Nagymarosi Ifjúsági találkozó, melynek programja a hirdető táblákon olvasható! Tamás atya és Zsuzsa nővér vezetésével erre a találkozóra is várjuk a fiatalokat, egy közös utazásra és egész napos programra! Jelentkezni Tamás atyánál és Zsuzsa nővérnél lehet!
  • És még mindig szombaton, Fatimai ima délelőtt-re hívjuk a kedves híveket. 7:45-kor rózsafüzért imádkozunk elmélkedésekkel, a szentmise 8:30-kor kezdődik.
  • Vasárnap, első vasárnap. Az esti Szentmise előtt 17 órakor a Rózsafüzér társulat számára titokcsere lesz, majd 17:30-tól Szentséges litánia.

• A Római Katolikus Egyházi Gyűjtemény szeretettel vár mindenkit, hétfőn 17 órára a Szent Erzsébet házba, Kass János Kossuth díjas grafikusművész Ószövetség című kiállításának megnyitására.
  • Ferenc pápa szeptember 20-ára keddre imanapot hirdetett a békéért. Ezen a napon a Szentatya Assisiben vezeti a vallási vezetők találkozóját. Az esti rózsafüzért és az azt követő Szentmisét a békéért imádkozva ajánljuk fel. A szentmisét követően Szent Erzsébet ereklyéjénél a litániát imádkozzuk.
  • Csütörtökön a Szentmisét követően Pietrelcinai Szent Pio atyáról nézünk meg egy filmet a plébánia nagytermében. A másnap tartandó ünnepén papjainkért, papi és szerzetesi hivatásokért imádkozunk.
  • Szombat délelőtt ministránstalálkozó lesz.
  • Szombaton, Fogolykiváltó Boldogasszony ünnepén, 17 órakor a Trintárius Kolostor udvarában rózsafüzért imádkozunk, melyet a szenvedélybetegekért ajánlunk fel. 17:40-kor a Bazilika Lorettói oltáránál litániával folytatjuk az imádságot.
  • Jövő vasárnap a Szentírás vasárnapja lesz. Kérjük, hogy Bibliájukat hozzák magukkal. melyet minden Szentmisében megáldunk.
  • Jövő hét napjaira miseszándékok jegyezhetők.

Veni Sancte szentmise és iskolatáska megáldás a bazilikában

Az idei óvodai, iskolai tanévet elkezdve évnyitó szentmisén vettek részt a gyermekek és szüleik, valamint a hívek közössége a sárospataki bazilikában. Bereczkei Miklós plébános atya kihangsúlyozta a Szentlélek erőt adó és megvilágosító szerepét a keresztény életben, melyet nyitott szívvel kell fogadnia a gyermeknek, a szülőnek és tanárnak egyaránt. A szentmise végén az oltárhoz szólította és megáldotta az egyházközség jelenlévő hitoktatóit, majd ezt követően a kisiskolások oltár elé helyezett iskolatáskáit és természetesen a diákokat is. Az ünnepi szentmisében a hívek közössége együtt imádkozott a gyermekek szellemi, lelki fejlődéséért.

További képek itt!

Ember nagyságú feszület került a sárospataki bazilikába

2016. szeptember 15-én, Szent Kereszt felmagasztalása ünnepén Ft. Bereczkei Miklós plébános atya megáldotta a sárospataki bazilika újonnan elhelyezett feszületét. Az ember nagyságú kereszt a főhajó egyik oszlopára, a hívek közé került elhelyezésre, hogy ezáltal is közelebb hozza mindenkihez a megváltás művét.

„Föltekintenek arra, akit keresztülszúrtak” (Jn 19,37)

dsc06224        dsc06230

• Szeptember 11-én tartjuk a józseffalvai kápolna búcsúját, Szűz Mária szent neve tiszteletére. A szentmise 11 órakor kezdődik, főcelebránsa Bakos Tamás káplán atya. A Bazilikában a 10:30-as nagymise elmarad.
  • A józseffalvai kápolnában szeptember 12-én a reggel 7 órai szentmisét követően déli 12 óráig szentségimádást tartunk, melyre szeretettel várjuk a kedves híveket.
  • Hétfőn 16 órakor hitoktatói megbeszélés lesz a plébánián.
  • Kedden a szentmisét követően Szent Erzsébet ereklyéjénél a litániát imádkozzuk.
  • Szerdán, a Szent Kereszt felmagasztalásának ünnepén a Bazilikában egy nagy feszületet helyezünk el, melyet a szentmise elején megáldunk. A szentmisét elhunyt dr. Götz Pál kanonok plébános úrért ajánljuk fel.
  • Szeptember 16-án, pénteken 17:00-tól „Kispapok az 1956-os forradalomban” címmel vetítés és utána beszélgetés lesz a Szent Erzsébet házban.
  • Pénteken az esti szentmise után 20 óráig szentségimádást várjuk a kedves híveket.
  • Jövő vasárnap a 9 órai szentmisére szeretettel várjuk a hittanosokat és a pedagógusokat. A szentmisében a Szentlélek segítségét kérjük egész évi munkájukra, valamint megáldjuk a tanulók iskolatáskáját.
  • Köszönjük a jó szívvel befizetett egyházfenntartási hozzájárulást. A későbbiek folyamán a bazilikában elhelyezett  postai csekken is megtehetik a kedves hívek.