Current date is 2017-11-22 Wednesday.
Üdvözöljük Cecília nevű látogatóinkat!
Holnap Kelemen névnap lesz.

Monthly Archives: május 2017

Húsvét 5. vasárnapja

• Május 13-án  a Fatimai jelenések 100. évfordulóján  90-en vettünk   részt az egyházmegye Főpásztora által  meghirdetett  rózsafüzér  találkozón az egri bazilikában.
  • Bazilikánkban  a  mai vasárnapon a 9 órai szentmisében 55 gyermek járult először szentáldozáshoz.  Imádkozzunk értük és családjaikért.
  • Májusban minden nap, az esti szentmisét követően litániát végzünk a Szűz Anya tiszteletére, a Fatimai Szűz Mária szobra előtt. A józseffalvai kápolnában délutánonként 17:00 órakor kezdődik a litánia.
  • Hétfőn reggel 8:00 órától 17:30-ig Szentségimádást tartunk a Bazilikában.
  • Kedden  a litániát követően az egyházközség képviselőtestületének megbeszélés lesz a plébánián.
  • Szerdán 17:00  órakor  Bíró László püspök, Magyarország Katonai Ordináriusa lesz a Római Katolikus Egyházi Gyűjtemény vendége. Ez alkalommal kerül bemutatásra Demeter István tábori lelkész hadinaplója. A szervezők nevében is szeretettel várjuk  a kedves híveket.
  • Pénteken  az esti szentmise után 20:00 óráig csendes Szentségimádást tartunk.
  • Jövő vasárnap, május 21-én délután 15:00 órakor tartjuk a károlyfalvi egyházközség búcsúját,  Nepomuki Szent János áldozópap és vértanú tiszteletére. A szentmise főcelebránsa Főtisztelendő Jaskó László tb. kanonok, nyugalmazott plébános lesz, akivel  pappá szentelésének 50. évfordulóját ünnepeljük.  A búcsúra és az aranymisére várjuk  a kedves testvéreket.
  • Szentségek vételére felkészítő csoport indul a közeljövőben a plébánián azon felnőttek számára, akik nincsenek megkeresztelve, vagy a későbbiek folyamán nem járultak szentáldozáshoz, bérmáláshoz. Azok jelentkezését is várjuk, akik házasságukat szeretnék  rendezni.  Kérjük, hogy a plébánián, vagy a sekrestyében jelentkezzenek. Bizalommal forduljanak hozzánk.

Elsőáldozás és bérmálás a sárospataki bazilikában

Egy hét eltéréssel két ünnep is zajlott a sárospataki bazilikában. Május 7-én 36 fiatal kérte a bérmálás szentségének kiszolgáltatását a Sárospataki Római Katolikus Egyházközségben. Ft. Bakos Tamás káplán atya és a plébánia hitoktatói, áldozatos munkával és imádságaikkal kísérték a szentségre készülő fiatalokat az iskolai és plébániai hittanórákon keresztül, hogy áhítatos lélekkel várják a felnőtté válás szentségének vételét. Az ünnepi szentmisét és a bérmálás szentségének kiszolgáltatását Dr. Seregély István ny. egri érsek végezte, aki – mint elmondta - mindig szívesen látogat el Szent Erzsébet szülővárosába. Főpásztori tanításában a keresztény élet fontosságáról beszélt a fiataloknak, valamint Isten Lelkének formáló és megerősítő kegyelméről. A homíliát követően papi kézföltételével és az egyház szent olajával, a krizmával elvégezte a bérmálás szertartását.

Május 14-én 55 családdal ünnepelt együtt a bazilika hívő népe. A kisiskolások az elmúlt hónapokban szintén szentségi felkészítőn vettek részt, a katolikus hit tanításit megismerve közeledtek az Oltáriszentség misztériumához. Május 2. vasárnapján ünnepi szentmise keretében, megtisztult lélekkel fogadták szent színekben jelenlévő Jézus Krisztust. Kísérjük imádságainkkal a beavató szentségekben részesülő közel száz fiatalt, hogy Isten tegye teljessé a jót, amit elkezdett bennük.