Current date is 2017-11-22 Wednesday.
Üdvözöljük Cecília nevű látogatóinkat!
Holnap Kelemen névnap lesz.

Monthly Archives: június 2017

• Hétfőn 8 órától 17:30-ig Szentségimádást tartunk a Bazilikában.
  •  A plébánián a Katolikus Iskolával együttműködve, hétfőtől péntekig nyári napközit tartunk. Az elmúlt évekhez hasonlóan szeretettel várjuk a gyermekeket.
  •  Kedden Szent László király ünnepe: trónra lépésének 940. és szentté avatásának 825. évfordulója. A Zemplén-Abaúj főesperesség szervezésében a papság és az itt szolgáló szerzetesek számára Tállyán lelki találkozót szervezünk a Szent László plébániatemplomban. 10:30 órakor ünnepi szentmise kezdődik.
  •  Kedden este a szentmise után Szent Erzsébet litániáját imádkozzuk az ereklyénél.
  •  Csütörtökön Szent Péter és Szent Pál apostolok ünnepe lesz. A Bazilikában délelőtt 9:00 és este 18:00 órakor lesz Szentmise.
  • Pénteken 18:00 órakor a kispataki görögkatolikus kápolna búcsúja lesz, a 12 apostol tiszteletére. A szent liturgiát Atanáz püspök úr vezeti. Vasárnap pedig a Szent Péter és Pál görögkatolikus templom búcsúünnepe lesz. A szent liturgia 11 órakor kezdődik. Paróchus úr szeretettel várja a kedves híveket.
  • Szombaton Fatimai imadélelőttöt tartunk. A májustól októberig tartó találkozók alkalmával az Abaúj-Zempléni Főesperesség papjai és hívei részvételével emlékezünk a Fatimai jelenések 100. évfordulójára. Szombaton 7:30 gyóntatás, 8:00-tól rózsafüzért imádkozunk elmélkedéssel, 9:00 órakor kezdődik a szentmise, főcelebránsa Kertész Ferenc esperes-plébános úr. Szeretettel várjuk a Mária tisztelő kedves híveket patakról és a környékbeli településekről is.
  •  Jövő vasárnap Péter-fillér gyűjtés lesz. Ezt a vasárnapi gyűjtést a Szentatya jótékony célokra fordítja. Kérjük a kedves testvérek nagylelkű adományait.
  • Következő vasárnap 17 órakor a rózsafüzér társulat július havi titokcseréje és imaórája kezdődik. 17:30-tól a Jézus Szíve litániát imádkozzuk Szentségkitétellel.
  • Július 3-án, hétfőn, megemlékezünk a Főtisztelendő Balogh István áldozópap születésének 100. évfordulójáról. A bazilikában 18:00 órakor kezdődő szentmisét ajánlunk fel érte, majd a temetőben imádkozunk és virágot helyezünk el a sírján. Szeretettel várjuk a rokonokat, a kedves híveket.

Úrnapja

• Hétfőn 8 órától 17:30-ig Szentségimádást tartunk a Bazilikában.
  •  Kedden a szentmise után Szent Erzsébet litániáját imádkozzuk az ereklyénél.
  •  Szerda este fejeződik be a Páduai Szent Antal tiszteletére végzett kilenced. A szentmise előtt 17:45-től imádkozzuk a kilencedet Szent Antal tiszteletére és közbenjárását kérve.
  • A dorkói Jézus Szíve búcsút június 25-én, a jövő vasárnap tartjuk. Pénteken 9 órától a dorkói templom takarításához kérjük a kedves hívek segítségét. A búcsúi szentmise délután 4 órakor kezdődik. Várjuk a kedves híveket.
  • Pénteken Jézus Szent Szívének főünnepe lesz. Az esti szentmisét követően a Jézus Szíve litániát imádkozzuk és 20 óráig csendes Szentségimádásra várjuk a kedves híveket.
  • Szombaton 9 órakor kezdődik a Szent Erzsébet Katolikus Általános Iskola év végi hálaadó szentmiséje. A Te Deumra szeretettel hívjuk a kedves híveket.
  • A Plébánián a Katolikus Iskolával együttműködve, az  idén 2017. június 26. és 30. között, hétfőtől péntekig nyári napközit szervezünk. Az elmúlt évekhez hasonlóan szeretettel várjuk a gyermekeket. Jelentkezni a hátsó lépcsőnél  kihelyezett asztalon található jelentkezési lapokon lehet. Idén is várjuk a fiatalok segítségét. A segítők a táborban eltöltött munkát beszámíthatják a kötelezően előírt közösségi szolgálatukba. Számukra június 20-án, kedden délben megbeszélést tartunk a plébánián. A tábor résztvevői ellátására idén is kérjük a Karitász csoport tagjait. Velük kedden 16:30-kor találkozunk.
  • Szombaton lesz a Múzeumok Éjszakája, melybe bekapcsolódik a Szent Erzsébet Ház és a Sárospataki Képtár. 19:00 órakor kezdődő programjaikat a déli kapunál található hirdetőben olvashatják.
  • 2017. június 10-én Egerben, a Szent Bernát ciszterci templomban Érsek atya akolitussá avatta Balogh Ferenc, Dudás László, Gál József, Koleszár Krisztián és Poncsák Ferenc testvéreinket. Testvéreink a plébánia világi munkatársai, akik a Főpásztor megbízásával segítik a lelkipásztorok munkáját a helyi és a környékbeli településeken. Hálásan köszönjük eddigi fáradozásukat. A jövőben is számítunk a hívek megszentelődését elősegítő imájukra és szolgálatukra. Isten adjon ehhez erőt valamennyiüknek!