Monthly Archives: augusztus 2017

• Hétfőn reggel 8:00 órától 17:30-ig Szentségimádást tartunk a bazilikában. 17:00 órakor zenés áhítat kezdődik.
  •  Kedden tartjuk a Bazilika nyár végi búcsúját, Keresztelő Szent János vértanúsága napján. Az ünnepi szentmise 10:30-kor kezdődik az Abaúj-Zempléni Főesperesség papjai részvételével. A szentmise főcelebránsa Dr. Berkes László pápai prelátus, a mezőkövesdi Jézus Szíve templom plébánosa lesz. Szentmise végén rövid szentségimádást végzünk papi és szerzetesi hivatásokért. Úgy készüljünk, hogy részesei lehessünk az ünnepi találkozásnak.
  • Kedden az esti szentmise után Szent Erzsébet litániáját imádkozzuk az ereklyéje közelében.
  •  Pénteken 10.00 órakor ünnepi szentmisével kezdődik a Szent Erzsébet Katolikus Általános Iskola tanévnyitója.
  • A délelőtt folyamán otthonukban meglátogatjuk idős testvéreinket. Az esti szentmisét követően a Jézus Szíve litániát imádkozzuk, majd csendes szentségimádást végzünk 20.00 óráig.
  •  Szombaton Fatimai  ima délelőttöt
  • A májustól októberig tartó találkozók alkalmával az Abaúj-Zempléni Főesperesség papjai és hívei részvételével emlékezünk a Fatimai jelenések 100. évfordulójára. Szombaton 7:30 gyóntatás, 8:00-tól rózsafüzért imádkozunk elmélkedéssel, 9:00 órakor kezdődik a szentmise, főcelebránsa Varga Béla halmaji esperes-plébános úr.  Szeretettel várjuk a Mária tisztelő kedves híveket patakról és a környékbeli településekről is.
  • Jövő vasárnap 17.00 órakor kezdődik a Rózsafüzér Társulat titokcseréje és imaórája. 17.30-tól szentségkitétel és a Jézus Szíve litániát imádkozzuk.
  • Vadászi László atya kápláni szolgálata szeptember 3-án  befejeződik a sárospataki plébánián. A Neokatekumenális közösségben,  Debrecenben folytatja papi tevékenységeit. Köszönjük a plébánia hívei körében végzett 2 éves munkáját, Isten áldását kérjük további papi életére.

• Hétfőn elmarad a szokásos Szentségimádás, mert augusztus 14-én, hétfő este 7:00 órától kedden reggel 7:00 óráig a bazilikában ima és engesztelő virrasztást tartunk hazánkért és a magyarság lelki megújulásáért. Az este folyamán rózsafüzért imádkozunk, keresztúti ájtatosságot végzünk, irgalmasság órát tartunk, lehetőség lesz közös éneklésre, dicsőítésre. Éjfélkor szentmisével köszöntjük a mennybe fölvett Nagyboldogasszonyt. Szeretettel hívjuk és várjuk a kedves pataki és környékbeli híveket. Kérjük, hogy a kihelyezett lapon iratkozzanak fel, melyik órában tudnak bekapcsolódni.
  • Augusztus 15. Szűz  Mária  Mennybevételének napja, parancsolt ünnep, mely szentmisén való részvételre kötelez bennünket. A bazilikában 9:00 és 18:00 órakor kezdődnek a szentmisék.
  • Pénteken az esti szentmisét követően 20:00 óráig Szentségimádást tartunk.
  • Szombaton 17:00 órakor a Zempléni Zenei Fesztivál záró eseményeként a bazilikában fellép a Szent Efrém férfikar. Az esti szentmise a koncertet követően, a szokottnál egy órával később, 19:00 órakor kezdődik.
  • Jövő vasárnap Szent István Király, Magyarország fővédőszentjének ünnepe. A 9:00-kor kezdődő szentmisében megáldjuk az új kenyeret. A Rákóczi vár udvarában 16:30 órakor kezdődik a városi ünnep, melynek keretében Isten áldását kérjük az  „ország kenyerére”.
  •  Jövő vasárnap tartjuk  a plébániához tartozó Györgytarló és Tiszacsermely egyházközségek templombúcsúját. Györgytarlón 12:00 órakor, Tiszacsermelyen 9:30 órakor kezdődnek a búcsúi szentmisék.