Monthly Archives: szeptember 2017

• Hétfőn reggel 8:00 órától 17:30-ig szentségimádást tartunk a bazilikában. 17:00 órakor zenés áhítat kezdődik.
  • Az egyházközség képviselőtestületének soron következő találkozóját szeptember 25-én, hétfőn 19:00 órakor tartjuk a plébánián.
  • Kedden az esti szentmise után Szent Erzsébet litániáját imádkozzuk az ereklyéje közelében.
  • Csütörtökön 16:30-kor a Szent Erzsébet Házban Dr. Papp Tibor kisvárdai paróchus, teológiai tanár tart előadást Ferenc pápa Laudate’si – kezdetű  enciklikájáról, a  Szent Erzsébet Katolikus Általános Iskola és az Örömhírvétel Görögkatolikus Óvoda pedagógusainak. Szeretettel várjuk az érdeklődőket. 18:00 órakor közös szentmisén veszünk részt a Bazilikában.
  • Pénteken az esti szentmisét követően csendes szentségimádást végzünk 20:00 óráig.
  • OKTÓBER 1-TŐL A  BAZILIKÁBAN AZ ESTI SZENTMISÉK 17:00 ÓRAKOR KEZDŐDNEK VASÁRNAP  ÉS HÉTKÖZNAP  EGYARÁNT. A VASÁRNAP DÉLELŐTTI MISÉK IDŐPONTJA NEM VÁLTOZIK. AZ OKTÓBERI RÓZSAFÜZÉRT MINDEN NAP AZ ESTI MISE UTÁN FOGJUK IMÁDKOZNI.
  • Az egyházközség őszi zarándoklatát Szent László nyomában Nagyvárad - Nagyszalonta - Kolozsvár útvonalon tervezzük, október 21-22-23.-ára (szombat – vasárnap – hétfő). Két éjszaka Kolozsváron lesz a szállás félpanzióval, ami két vacsorát és két reggelit, és a vasárnapi ebédet tartalmazza. A biztosítás is benne van az árban. A teljes költség 25.000 forint. Jelentkezni a plébánián lehet, 10.000 forint előleg befizetésével.

• Szombaton Fogolykiváltó Boldogasszony ünnepéhez kapcsolódva a Rákóczi Vár Trinitárius udvarában 17:00 órakor rózsafüzért imádkozunk, melyet a szenvedélybetegekért ajánlunk Szeretettel várjuk a kedves híveket.
  • Jövő vasárnap Szentírás vasárnapja. Kérjük a híveket, hogy bibliájukat hozzák a szentmisére, hogy azokat megáldhassuk. A 9-es szentmisében a megkezdődött iskolai évre a diákokra és tanáraikra kérjük a Szentlélek támogatását. Kérjük a diákokat, hogy iskolatáskájukat és hittankönyvüket hozzák magukkal, melyet a mise keretében megáldunk. Ugyanezen napon motorosok szezonvégi találkozójukat tartják, bekapcsolódnak a szentmisébe. Mise végén a bazilika mellett Isten áldását kérjük rájuk és járműveikre.
  • Szeptember hónapra szentmise szándékok előjegyezhetők  a plébánián vagy a sekrestyében. Akik az idei egyházadójukat még nem rendezték, ugyanezen a helyeken megtehetik.
  • Az egyházközség őszi zarándoklatát Szent László nyomában Nagyvárad - Nagyszalonta - Kolozsvár útvonalon tervezzük, október 21-22-23.-ra (szombat – vasárnap – hétfő). Két éjszaka Kolozsváron lesz a szállás félpanzióval, ami két vacsorát és két reggelit tartalmaz. A teljes költség 25.000 forint.  Jelentkezni a plébánián lehet, 10.000 forint előleg befizetésével.
  • Október 7-én egyházmegyei ministráns találkozó lesz Egerben, melyen részt vesznek a bazilika ministránsai is. Szombaton 9:30-kor ministráns foglalkozás kezdődik a plébánián. várjuk azokat a fiúkat akik már szolgálnak az oltár körül és azokat is akik szeretnének a ministránsokhoz csatlakozni.

• Tegnap tartottuk a józseffalvai kápolna búcsúi miséjét, délelőtt  11:00 órakor, főcelebránsa Ft. Mészáros Ferenc hercegkúti plébános. A szentmisén készült képek megtekintéséhez kattintson ide!
  • Kedden a józseffalvai kápolnában a reggeli szentmisét követően szentségimádást végzünk 12:00 óráig.
  •  Kedden az esti szentmise után Szent Erzsébet litániáját imádkozzuk az ereklyéje közelében.
  • Csütörtökön tartjuk a szent kereszt felmagasztalásának ünnepét. A szentmisében kihelyezzük a bazilika szent kereszt ereklyéjét.
  • Pénteken  9:30-kor szentmise kezdődik az Szociális Otthonban.
  • A bazilikában a fájdalmas Szűzanyára emlékezve a gyászolókért ajánljuk fel a szentmisét, majd az 20:00 óráig szentségimádást végzünk.
  • Szeptember hónapra szentmise szándékok előjegyezhetők  a plébánián vagy a sekrestyében.

• Ma 17 órakor kezdődik a Rózsafüzér Társulat szeptember havi titokcseréje és imaórája. 17:30-tól Jézus Szíve litániát végzünk a kihelyezett Oltáriszentség előtt.
  • Hétfőn reggel 8:00 órától 17:30-ig Szentségimádást tartunk a bazilikában. 17:00 órakor zenés áhítat kezdődik.
  •  Csütörtökön 17:15-kor szentségimádást végzünk papi és szerzetesi hivatásokért. A szentmisét ugyanezen szándékra ajánljuk fel.
  • Pénteken 10:00 órakor kezdődik a hercegkúti templom búcsúja. Plébános atya szeretettel hívja a pataki híveket is. A bazilikában az  esti szentmise után 20:00-ig szentségimádást végzünk.
  • Jövő vasárnap a bazilikában elmarad a 10:30-kor kezdődő szentmise.
  • A józseffalvai kápolna búcsúi miséje 11 órakor kezdődik. Szeretettel várjuk a híveket.
  • Szeptember hónapra szentmise szándékok előjegyezhetők a plébánián, vagy a sekrestyében.
  • Vadászi László atya kápláni szolgálata a mai  nappal  befejeződik a sárospataki plébánián.  A Neokatekumenális közösségben,  Debrecenben  folytatja papi tevékenységeit. Köszönjük a plébánia hívei körében végzett két éves munkáját, Isten áldását kérjük további papi életére.