Current date is 2018-08-22 Wednesday.
Üdvözöljük Menyhért nevű látogatóinkat!
Holnap Bence névnap lesz.

Monthly Archives: december 2017

Advent 4. vasárnapja

• Karácsony ünnepén Urunk Jézus Krisztus születését ünnepeljük.
  • Karácsony első napján – a régi egyházmegyei hagyományt követve - a persely adományokat az Egri Érseki Papnevelő Intézet működésének támogatására, a papnevelésre gyűjtjük.
  • Karácsony második napján is ünnepi  rend  szerint kezdődnek a szentmisék a Bazilikában.
  • Karácsony másnapján – kedden - Végardón a görög katolikus templomban római szertartású szentmisét tartunk, reggel 8 órakor.
  • Szerdán, az ünnep 3. napján szent János apostol az Egri Főegyházmegye védőszentjének ünnepe lesz. A szentmise 17:00 órakor kezdődik.
  • Pénteken az esti szentmise után 19:00 óráig csendes szentségimádást tartunk.
  • Jövő vasárnap a Szent Család ünnepe. Ünnepi szentmise kezdődik 9:00 és 10:30 órakor, melyet családjainkért ajánlunk fel. A szentmisék végén megáldjuk a jelenlévő családokat.
  • December 31-én, vasárnap  a  17:00  órakor kezdődő szentmisében hálát adunk Istennek az elmúlt esztendőért.
  • Január 1. hétfő az újév első napja, Szűz Mária Isten Anyja főünnepe és a béke világnapja. PARANCSOLT ÜNNEP, MELY SZENTMISÉN VALÓ RÉSZVÉTELRE HÍV MINKET!
  • Hálásan köszönjük az ünnepi előkészület közös, imádságos találkozásait. A megsegítettek nevében is hálásak vagyunk azért a 350 kilogramm élelmiszer adományért, amit a hívek felajánlottak és a Karitász csoport tagjai továbbítottak rászoruló testvéreinknek. Köszönjük a fenyőfa felajánlásokat és mindazok fáradozását, akik az ünnepi előkészület munkáiba is bekapcsolódtak.

A betlehemi Istengyermekkel való örömteli találkozást, áldott, szent karácsonyt kívánunk egyházközségünk minden tagjának és velünk ünneplő valamennyi testvérünknek!

Advent 2. vasárnapja

• Advent az Úr születésére és a vele való végső találkozásra történő előkészület megszentelt időszaka. Alkalmat kínál számunkra Isten és embertársainkkal való kapcsolatunk átgondolására, a hit és a szeretet cselekedeteiben való elmélyülésre valamint a bűnbánatban a lelki megújulásra. Már a kezdetektől éljünk a gyónási lehetőségekkel. • Adventi reggelen 6:00 órára roráte misére és közös zsolozsmára várjuk a kedves testvéreket.

• Adventi lelkigyakorlatot tartunk szerdán és csütörtökön 17:00 órai kezdettel. A lelkigyakorlatot Szarvas István szikszói plébános, a Szent István Rádió és Televízió elnöke. 16:00 órától gyónási lehetőséget biztosítunk. SZERDÁN ÉS CSÜTÖRTÖKÖN NEM LESZ HAJNALI SZENTMISE!!!

• Hétfőn reggel 8:00 órától 16:30-ig szentségimádást tartunk a bazilikában. 16:00 órakor zenés áhítat kezdődik.

• Kedden reggel 9:00 órától a Boldog Mária Lujza csoport találkozója lesz a Nővéreknél. A hajnali szentmisét követően Szent Erzsébet litániáját imádkozzuk az ereklye közelében. • Szombaton 10 órától a Szent Erzsébet Nővérek lelki napot tartanak, fiatalok számára. Lehetőség lesz egyéni és közös imádságra, lelki beszélgetésre, szentgyónásra. A nővérek szeretettel várják a fiatalokat. Bővebb információ a hirdetőn található.

• Jövő szombaton 8:00 órától kezdjük a templom karácsonyi díszítését, a fenyőfák elhelyezését, amihez főként férfiak segítségét kérjük. Azt követően takarításhoz várjuk az asszonyok segítségét.

• Jövő vasárnap 16:00 órától gyóntatás lesz a bazilikában. Több atya is érkezik, hogy a kedves hívek a kellő felkészülést követően elvégezhessék karácsony előtti szentgyónásukat, mely kiemelkedően fontos része az ünnepi előkészületünknek.

• A Karitász csoport szervezésében december 17.-ig tartós élelmiszergyűjtést tartunk. A karácsony előtt kiosztásra kerülő adományokat úgymond a Szent Erzsébet kötényébe, az ereklye közelében helyezhetjük el.

• Jövő évi falinaptár és kalendárium vásárolható a kegytárgyárus asztalnál.

• Kérjük a kedves testvéreket, hogy az évi egyházfenntartási hozzájárulásukkal, az úgynevezett egyházadóval az idén is segítsék az egyházközség működését. Az eddig befizetetteket hálásan köszönjük.

• Jövő évre szentmise szándékok már irathatók. • Kérjük, hogy akinek a kertjében van kivágásra váró fenyőfa, amit karácsonyra szívesen felajánlana a Bazilika számára, jelezze a plébánián vagy a sekrestyében.