A bazilika története
Current date is 2019-12-15 Sunday.
Üdvözöljük Valér nevű látogatóinkat!
Holnap Etelka névnap lesz.

Monthly Archives: november 2018

Elindult a szentségi felkészítő a plébánián

2018. november 17-én elindult plébániánkon az elsőáldozásra, valamint a bérmálkozásra történő szentségi felkészítés. Csoportonként közel 30 gyermek készül, hogy részesüljön májusban  egyházunk beavató szentségeiben. A felkészítőt Ft. Liga Konrád atya, valamint az egyházközség hitoktatói tartják.

• A mai vasárnap az országos Karitász gyűjtéshez kapcsolódva, kérjük a hívek nagylelkű perselyadományát.
  • HÉTFŐ SZENT ERZSÉBET ÜNNEPE A MAGYAR EGYHÁZBAN, EZ A NAP AZ EGRI FŐEGYHÁZMEGYÉBEN A SÁROSPATAKI PLÉBÁNIA SZENTSÉGIMÁDÁSI NAPJA. 8:00 ÓRAKOR KIHELYEZZÜK AZ OLTÁRISZENTSÉGET. KÉRJÜK A KEDVES HÍVEKET, HOGY A NAP FOLYAMÁN KERESSÉK FEL AZ EUCHARISZTIÁBAN KÖZTÜNK ÉLŐ KRISZTUST, IMÁDKOZZUNK AZ EGÉSZ EGYHÁZMEGYÉÉRT. 17:15-KOR LESZ SZENTSÉGBETÉTEL. Napközben diákjaink „Szent Erzsébet missziós járása” lesz a városban. 13:00-kor Szent Erzsébet felolvasóverseny kezdődik az Abaúj-Zempléni Főesperesség Katolikus Iskolái részvételével a Szent Erzsébet Házban. 17:40 Gyertyás processzió indul a bazilikától Szent Erzsébet ereklyéjével a várkápolnába, ahol 18:00-kor kezdődik a szentmise, melynek főcelebránsa: Ft. Kormos Csaba c. esperes, gesztelyi plébános.
  • Kedd este mise után imádkozzuk Szent Erzsébet litániáját, majd folytatjuk a Szentségimádás iskoláját. A tizedik találkozó 18:00 órakor szentmisével kezdődik, majd következik az Oltáriszentségről szóló tanítás és a Szentségimádás.
  • Kedden 9:00-kor a Nővéreknél találkoznak a Boldog Mária Lujza csoport tagjai.
  • Szerdán 19:00-kor a Szentlélek Imacsoport tagjai találkoznak a plébánián.
  • Csütörtökön este Dr. Novák István tb. kanonok, iskolai főigazgató mutatja be a szentmisét, majd a Szent Erzsébet Házban előadást tart, “Mitől katolikus az Iskola?” címmel.
  • Péntek az esti szentmise után 20:00 óráig csendes Szentségimádást tartunk.
  • Szombat 17:00-tól 18:00-ig bekapcsolódunk az Eucharisztikus Kongresszusra előkészítő VILÁGMÉRETŰ SZENTSÉGIMÁDÁSBA.
  • Jövő vasárnap az egyházi év utolsó vasárnapja, KRISZTUS, A MINDENSÉG KIRÁLYA FŐÜNNEPE, AMIKOR HÁLÁT ADUNK AZ ELMÚLT EGYHÁZI ÉVÉRT. A szentmisék végén a Jézus Szíve litániát imádkozzuk a felajánló imával.     9:30-kor tartjuk a Nagyhomoki Egyházközség búcsú ünnepét, 11:00-kor a Vajdácskai Egyházközség búcsúját.
  • A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia a karácsonyig hátralévő időszakban gyűjtést hirdetett, „Az üldözött keresztények megsegítésére”. Adományok átutalhatók az alábbi számlaszámra: Magyar Katolikus Püspöki Konferencia, CIB Bank Zrt. 11100104-18181490-14000003. Adományok ugyanerre szándékra elhelyezhetők a bazilika e célra kihelyezett perselyében.
  • A plébániai Karitász csoport tartós élelmiszer gyűjtést hirdet, november 20–december 16.-a között. Az adományokat Szent Erzsébet ereklyéje közelében helyezhetjük el.
  • Köszönjük az eddig befizetett egyházfenntartási hozzájárulásokat. Kérjük a kedves híveket, hogy valamennyien hordozzák szívükön egyházközségünket, imádsággal, szolgálattal és lehetőségeikhez mérten anyagi támogatásukkal is. Az egyházadót a jövőben is a plébánia hivatalban és a sekrestyében fizethetik be. Szentmise szándékok ez évre még jegyezhetők.

• Tájékoztatjuk a kedves híveket, hogy Főtisztelendő Jaskó László nyugalmazott plébános október 26.-án elhunyt. Temetése november 6.-án, kedden lesz. 10:30-kor szentmisét ajánlunk fel érte a károlyfalvai plébánia templomban, majd onnan a helyi temetőbe kísérjük elhunyt paptestvérünket. Adjon neki az Úr örök nyugodalmat!
  • Ma (vasárnap) 17:00-kor kezdődik a Rózsafűzér Társulat november havi imaórája és a titokcsere. 17:30-kor a Jézus Szíve litániát imádkozzuk.
  • Hétfőn 08:00-tól 17:30-ig Szentségimádást tartunk a Bazilikában. 17:00 órától zenés áhítat kezdődik.
  • Hétfő este folytatjuk a Szentségimádás iskoláját. A nyolcadik találkozó 18:00 órakor szentmisével kezdődik, majd következik az Oltáriszentségről szóló tanítás és a Szentségimádás.
  • Kedden 9:00-kor a Nővéreknél találkoznak a Boldog Mária Lujza csoport tagjai. 17:00 órától Szent Erzsébet elsőkeddi imadélutánt tartunk: litániát majd rózsafüzért és Szentségimádást végzünk. Az esti szentmisében Szent Erzsébet közbenjárását kérve terjesztjük Isten elé azokat a kéréseket és szándékokat, amelyeket az elmúlt hónapban az ereklye közelében helyeztek el a kedves hívek. (Erre a jövőben is lesz lehetőség.)
  • Szerdán az esti szentmisét követően 19:00 órakor kezdődik a Szentlélek imacsoport találkozója.
  • Csütörtökön 19:00-kor gyűlést tart az Egyházközség Képviselőtestülete.
  • Pénteken 9:30-kor szentmise kezdődik az idősek otthonában. Az esti szentmise után 20:00 óráig csendes Szentségimádást végzünk.
  • Szombaton tartja Iskolánk a Szent Erzsébet családi estet, jótékonysági bált. Szeretettel hívjuk a kedves híveket. Belépőjegyek az Iskolában vásárolhatók.