A bazilika története
Current date is 2019-05-22 Wednesday.
Üdvözöljük Júlia nevű látogatóinkat!
Holnap Dezső névnap lesz.

Monthly Archives: január 2019

• Köszönjük azoknak, akik az elmúlt napokban részt vettek az ökumenikus imahét alkalmain. Köszönjük a Bazilika Laudáte Kórus tagjainak és Fedorcsák Katalin karnagy szolgálatát.
  • Köszönjük a karácsonyfák elbontásában, majd a templom takarításában nyújtott segítséget is.
  • Hétfőn 8:00-tól 16:00-ig Szentségimádást tartunk a bazilikában. Az esti mise után a Szentlélek imacsoport tagjai találkoznak a plébánián.
  • Kedden 9:00-kor a Nővéreknél találkoznak a Boldog Mária Lujza csoport tagjai.  Az esti mise után Szent Erzsébet litániáját imádkozzuk.
  • Pénteken a misét követően 18:30-ig Szentségimádást tartunk. Az elsőpéntekes testvéreinket a jövő hét péntekén látogatjuk meg.
  • Szombaton február 02.-án ünnepeljük Urunk templomi bemutatását. Ez az ünnep könyörgőnap szerzetesi hivatásokért. Gyertyaszentelő Boldogasszony ünnepén az esti misében gyertyát szentelünk. A kedves hívek hozzanak magukkal gyertyát, de a Bazilikában is kapható lesz.
  • Vasárnap megemlékezünk Szent Balázs püspök és vértanúról, a szentmisék végén Balázs-áldásban részesítjük a jelenlévőket. 16:00-kor kezdődik a Rózsafűzér Társulat február havi imaórája és a titokcseréje, majd a Jézus Szíve litániát imádkozzuk.
  • Az újévre szentmise szándékok előjegyezhetők a templomban és a plébánia hivatalban.
  • A józseffalvai kápolnában csütörtökön kivételével tartunk szentmisét. Miseszándékok ott is kérhetők.

• A mai nap az elvándorlók és menekültek világnapja.
  • A mai vasárnappal megkezdődik az Ökumenikus Imahét, amikor együtt imádkozunk keresztény testvéreinkkel Krisztus követőinek egységéért. A városban január 21-25.-e között, hétfőtől péntekig, 17:00 órai kezdettel tartjuk a közös imaalkalmakat. Hétfőn és szerdán a sárospataki Szent József utcai görögkatolikus, kedden a bodroghalászi református, csütörtökön a városi református templomba, pénteken ide a bazilikába várjuk a kedves híveket. Részletes program a hirdető táblákon olvasható.
  • A jövő héten hétfőtől-péntekig a bazilikában reggel 07:00-kor kezdődnek a szentmisék. A józseffalvai kápolnában hétfőn és csütörtökön reggel nem tartunk szentmisét.
  • Hétfőn 8:00-tól 16:00-ig Szentségimádást tartunk a bazilikában.
  • Kedden 9:00-kor a Nővéreknél találkoznak a Boldog Mária Lujza csoport tagjai.
  • Szombaton 09:00-kor az elsőáldozásra, 10:00-kor a bérmálkozásra készülőket várjuk a plébániára. 08:00 órától kérjük a kedves hívek segítséget a karácsonyfák  elbontásához és utána a templom takarításához.
  • Szentmise szándékok előjegyezhetők a templomban és a plébánia hivatalban. Élő és elhunyt szeretteinket a szentmisében bízhatjuk leginkább a gondviselő Istenre.