A bazilika története
Current date is 2019-12-06 Friday.
Üdvözöljük Miklós nevű látogatóinkat!
Holnap Ambrus névnap lesz.

Monthly Archives: február 2019

• A mai perselyadományokat az országos gyűjtéshez kapcsolódva a katolikus iskolák támogatására kérjük.
  • Hétfőn 8:00-tól 16:30-ig Szentségimádást tartunk a bazilikában. 16:00 órától zenés áhítat kezdődik. Kérjük a kedves híveket, hogy aki teheti, kapcsolódjon be és vállaljon hétfőnként szentségimádási félórát a nap folyamán.  Mise után a Szentlélek imacsoport tagjai találkoznak a plébánián.
  • Kedden 9:00-kor a Nővéreknél találkoznak a Boldog Mária Lujza csoport tagjai.  Kedd esténként 19:00-kor kezdődik a Bazilika Laudate Kórusának a próbái.  A  Kórus liturgikus szolgálata nélkülözhetetlen és lélekemelő a szent liturgiában. Fedorcsák Katalin kórusvezető várja azokat, akik szívesen énekelnének a kórusban.  Este Szent Erzsébet litániáját imádkozzuk az ereklye közelében.
  • Csütörtökön 18:00 órakor kezdődik a Képviselőtestület  megbeszélése a plébánián.
  • Pénteken meglátogatjuk otthonukban elsőpéntekes testvéreinket. Az esti misét követően 18:30-ig csendes szentségimádást tartunk.
  • Vasárnap 16:00 órakor kezdődik a Rózsafüzér Társulat március havi titokcseréje majd a Jézus Szíve litániát imádkozzuk.
  • A következő hetekre szentmise szándékok előjegyezhetők a templomban és a plébánia hivatalban.
  • A józseffalvai kápolnában csütörtökön kivételével tartunk szentmisét. Miseszándékok ott is kérhetők.

• Hétfőn 8:00-tól 16:30-ig Szentségimádást tartunk a bazilikában. 16:00 órától zenés áhítat kezdődik. Kérjük a kedves híveket, hogy aki teheti, kapcsolódjon be és vállaljon Szentségimádási félórát a nap folyamán. Ez a nap a Boldogságos Szűz Mária Lourdes-i jelenésének a napja, a Betegek Világnapja. A szentmisében a betegekért, gyógyítóikért és ápolóikért imádkozunk,  majd gyertyás körmenettel átvonulunk a plébánia udvarban található lourdesi barlanghoz, s ott imádkozzuk a litániát. Utána a Szentlélek imacsoport tagjai találkoznak a plébánián.
  • Kedden 9:00-kor a Nővéreknél találkoznak a Boldog Mária Lujza csoport tagjai.
  • Csütörtökön az esti misében ünnepeljük a Karitász Csoport alakulásának 10. évfordulóját, majd a plébánián agapét tartunk.
  • Pénteken az esti misét követően 18:30-ig Szentségimádást tartunk, a Családokért imádkozunk.
  • Szombaton 9:00 órakor az elsőáldozásra, 10:00-kor a bérmálkozásra készülőket várjuk plébániai hittanórára.
  • Vasárnap a 9:00-es misére hívtuk az idén a bazilikában házasságot kötő jegyespárokat.

• A mai vasárnapon megemlékezünk Szent Balázs püspök vértanúról. A szentmisék végén Balázs-áldásban részesítettük a jelenlévőket.
  • Ma (vasárnap) 16:00-kor kezdődik a Rózsafüzér Társulat februári közös imaórája és a titokcsere, majd a Jézus Szíve litániát imádkozzuk.
  • Hétfőn 8:00-tól 16:30-ig Szentségimádást tartunk a bazilikában. Az esti mise után a Szentlélek imacsoport tagjai találkoznak a plébánián.
  • Kedden 9:00-kor a Nővéreknél találkoznak a Boldog Mária Lujza csoport tagjai.  16:00 órakor Szent Erzsébet elsőkeddi imadélutánt tartunk. Rózsafüzért, majd Szent Erzsébet litániáját imádkozzuk és Szentségimádást tartunk. A szentmisében különösképpen is imádkozunk azok szándékaira, akik azt az ereklye közelében feljegyezték. Erre a jövőben is lesz lehetőség.
  • Csütörtökön Szentségimádását tartunk 16:15-től papi és szerzetesi hivatásokért, majd a szentmisét erre a szándékra ajánljuk fel.
  • Pénteken 9:30-kor szentmisét tartunk az Idősek Otthonában. Az esti misét követően 18:30-ig Szentségimádást tartunk. Az elsőpéntekes testvéreinket most pénteken látogatjuk meg.
  • Február 02.-án ünnepeltük Urunk templomi bemutatását. Gyertyaszentelő Boldogasszony ünnepén gyertyát szenteltünk. A kedves hívek ebből vehetnek a sekrestye közelében.
  • Hétfőn, kedden és szerdán 17:00 órakor Vajdácskán imádkozunk a keresztények egységéért.
  • Az újévre szentmise szándékok előjegyezhetők a templomban és a plébánia hivatalban.