A bazilika története
Társintézményünk
Current date is 2021-01-25 Monday.
Üdvözöljük Pál nevű látogatóinkat!
Holnap Vanda névnap lesz.
Harangjáték
Üvegablak kivilágítása
Minden nap 16.15-20.00-ig!

Nagyböjt 2. vasárnapja

  • Ma du. 5. órától rózsafüzérima és titokcsere lesz a társulati tagoknak. Fél 6-tól szentséges litánia.
  • Hétfőn este 6. órától egyháztanácsgyűlés lesz a plébánián.
  • Csütörtökön du. ¼ 6-tól papi és szerzetesi hivatásokért imádkozunk, az imaórában, és utána a szentmisében is.
  • Jézus Szíve elsőpénteken délelőtt a betegeket látogatjuk. Az esti szentmisét és utána a litániát a házasokért, családosokért, ajánljuk fel.
  • Nagyböjt péntekjein keresztúti ájtatosságot tartunk a szentmise előtt ¼ 6-tól. A most következő imádságot az idősek keddi délelőtti csoportja, a Boldog Mária Lujzáról nevezett közösség tagjai fogják vezetni.
  • Elsőáldozásra készülők hittanórája lesz szombaton fél 10-től a plébánián, a Bérmálkozásra készülők hittan órája 11. órától lesz.
  • Március 8-án Dr. Ternyák Csaba egri érsek úr, egyházmegyénk főpásztora tesz látogatás egyházközségünkben. Ő fogja végezni a fél 11-es szentmisét hálaadásul az elvégzett templomfelújításért. Szeretettel hívjuk a kedves híveket az érseki szentmisére, hogy együtt adjunk hálát a Mindenható Istennek, a bazilikán eddig elvégzett munkálatokért.
  • A felolvasott körlevél szerinti nagyböjti élelmiszergyűjtés a jövő vasárnaptól kezdődik (illetve a szombati előesti szentmisétől) és az azt követő vasárnapig tart. A szokás szerint a Szent Erzsébet ereklyetartó mellett lehet majd elhelyezni az adományokat a szentmisék előtt vagy után. Kéjük a karitászcsoport önkénteseit, hogy segítsenek majd ebben. Szeretettel kérjük, hogy minden család ajánljon fel 1 kg tartós élelmiszert a nálánál nagyobb szükségben lévők számára. Az adományok felajánlásánál legyünk figyelmesek, lejárt szavatosságú élelmiszert nem tudunk tovább adni.