A bazilika története
Társintézményünk
Current date is 2021-01-18 Monday.
Üdvözöljük Piroska nevű látogatóinkat!
Holnap Sára névnap lesz.
Harangjáték
Üvegablak kivilágítása
Minden nap 16.15-20.00-ig!

Nagyböjt 4. vasárnapja

  • Nemzeti ünnepünkön imádkozzunk magyar népünkért!
  • A mai perselyt a háborús fenyegetettségtől súlyos helyzetbe került kárpátaljai honfitársaink javára gyűjtjük.
  • Nagyböjti lelkigyakorlatot kezdünk ma itt a bazilikában az esti szentmise keretében, a húsvéti ünnepre való felkészülés jegyében. A lelkigyakorlatos szentbeszédeket Szarvas István atya, a Szent István Rádió és Televízió elnöke mondja ma - vasárnap, hétfőn és kedden este. Akik ma délelőtt részt vettek szentmisén, biztatjuk, hogy az esti misén hallgassák meg a lelkigyakorlatos szentbeszédet, illetve hétfőn és kedden vegyenek részt rajta.
  • A Szent István Rádiót szívesen hallgató hívek, és mindenki más figyelmébe is ajánljuk, hogy közönségtalálkozó lesz kedden délután 4. órától a Szent Erzsébet Házban. A du. 4-kor kezdődő kulturális műsor után Szarvas István atyával, és a rádió más munkatársaival lesz lehetőség találkozni, beszélgetni. Szeretettel hívjuk a híveket erre az alkalomra is. A közönségtalálkozó után lesz este 6. órától a lelkigyakorlat befejező szentbeszéde, itt a bazilikában.
  • A héten, csütörtökön lesz Szent Józsefnek, a Boldogságos Szűz Mária jegyesének, az Anyaszentegyház fővédőszentjének az ünnepe. Az ünnepi szentmisét este 6. órakor tartjuk, utána elimádkozzuk a Szent József litániát.
  • Csütörtökön este a szentmise után lesz a cursillósok találkozója a plébánián.
  • Pénteken ¼ 6-tól a keresztúti ájtatosságot a plébánia karitászcsoportja fogja vezetni.
  • Szombaton de. fél 10-től az elsőáldozásra készülők hittanórája lesz. A bérmálkozók foglalkozása délután fél 3-kor kezdődik a plébánián!
  • A szentsír virágaira adományt elfogadunk.