Húsvétvasárnap

• Áldott, kegyelemteljes ünnepet kívánunk a kedves híveknek!
  • A jó Isten jutalmazza meg mindazokat, akik munkájukkal, és adományaikkal, és a liturgiában való tevékeny részvételükkel, szolgálatukkal hozzájárultak az egyházközségben húsvéti ünneplésünk szebbé tételéhez!
  • Húsvétvasárnap/Ma délben a Duna TV közvetíti Ferenc pápa húsvéti üzenetét és áldását 12. órakor! Kísérjük figyelemmel és fogadjuk a Szentatya áldását!
  • Húsvéthétfőn a végardói görög katolikus templomban a római szertartás szerint lesz a szentmise reggel 8. órakor, a Bazilikában szokás szerint csak de. 9-kor és fél 11-kor lesznek szentmisék, az esti mise nem lesz.
  • Húsvét harmadik napján, kedden még délelőtt 9-kor lesz a szentmise, a hét többi napján pedig este 6. órakor kezdődnek a szentmisék.
  • Húsvét hetében - nyolcadában a liturgiában ünnepnek számít minden nap. A keleti katolikusok „Fényes hét”-nek nevezik. Engedjük magunkban hordozni az ünnep üzentét, mint világosságot.
  • Csütörtökön este a szentmisét a karitász szándéka szerint a szükséget szenvedőkért ajánljuk fel, a szentmise után a plébánián karitászgyűlés lesz.