Húsvét 4. vasárnapja – Hivatások vasárnapja

• A héten több napra lehet szentmisére adakozni.
  • Ma van / volt a 9. órai szentmisében a gyermekek első szentáldozása. Imádkozzunk értük, hogy a szentségi Jézussal való kapcsolatukban hűségesek legyenek egész életükben.
  • Ma van a papi és szerzetesi hivatások vasárnapja. A megszentelt élet éve alkalmából különösen is imádkozzunk a szerzetesi hivatásokért, és a Szent Erzsébet nővérekért.
  • Mai napon búzaszentelést végezve, imádkozzunk a jó termésért, hogy elegendő kenyér jusson minden család asztalára.
  • Orgonaavató hangverseny lesz ma a bazilikában vasárnap du. 4. órától. Közreműködik Fassang László orgonaművész és a nyíregyházi Cantemus Gyermekkórus.
  • Hétfőn este 6-tól egyháztanácsgyűlés lesz a plébániaházban.
  • Péntektől vasárnap délutánig (május 1-3 között) lelkigyakorlat lesz a fűzéri templomban, a belső gyógyulásért imádkozva. A részletek a hirdetőtáblán olvashatóak.
  • Jézus Szíve elsőpénteken – május 1-én - délelőtt a betegeket látogatjuk. Az esti szentmisét és utána a litániát a házasokért, családosokért, ajánljuk fel.
  • Fatimai ájtatosságot tartunk szombaton: reggel ¾ 8-tól rózsafüzér lesz, fél 9-től szentmise.
  • Májusban minden nap litániát végzünk a Szűz Anya tiszteletére az esti szentmise után: a Loretói Szűzanya oltáránál elénekeljük a májusi litániát.
  • Május 1.-én, és 2.-án emlékezünk Árpád-házi Szent Erzsébet oltárra emelésének 779. évfordulójára.
  • Tisztelettel kérjük a híveket, hogy a személyi jövedelemadó első egy százalékáról rendelkezzenek a katolikus egyház javára, a második 1%-ról pedig lehetőség van a sárospataki bazilikai alapítvány, vagy az orgona alapítvány javára rendelkezni, ezzel is támogatva a templomunk és a plébánia működését. Érdeklődni a sekrestyében és a plébániai irodában lehet. Ezúton is köszönjük a testvéreknek, akik a tavalyi évben az alapítvány számára rendelkeztek. Az első egy százalékról azok a hívek is rendelkezzenek a katolikus egyház javára, akiknek konkréten nincs adó-befizetési kötelezettségük, de az adóbevallást be kell nyújtaniuk.