Húsvét 5. vasárnapja

• Szent Mónika, a keresztény édesanyák példaképe és védőszentje régi liturgikus ünnepnapjához kötődve, május első vasárnapján - Anyák napján szeretettel köszöntjük az édesanyákat. A Szűz Anya és Szent Mónika legyen példaképük és közbenjárójuk az Istentől kapott felelősségteljes anyai hivatás megélésében.
  • Ma / vasárnap este 5. órától rózsafüzérima és titokcsere lesz a társulati tagoknak. Fél 6-től Jézus Szíve litánia.
  • Mindszenty József bíboros úr halálának 40. évfordulójára emlékezünk május 6.-án szerdán. Ebből az alkalomból az esti szentmisét Mindszenty bíboros úr boldoggá avatásáért fogjuk felajánlani.
  • A héten csütörtökön papi és szerzetesi hivatásokért imádkozunk. 5. órától imaórát végzünk erre a szándékra.
  • Pénteken a szentmise után csendes szentségimádás lesz este 8-ig a szentségi Jézus előtt.
  • A plébánián bérmálásra készülünk. Kérjük a hívek mindennapi imáját a jelöltekért. Szombaton de. 9. órától lesz a bérmálandók és hozzátartozóik gyónása, és a szertartás próbája a bazilikában.
  • Mához egy hétre vasárnap a fél 11-es szentmisében szolgáltatja ki a bérmálás szentségét Palánki Ferenc püspök atya.
  • Májusban minden nap litániát végzünk a Szűz Anya tiszteletére az esti szentmise után: a Loretói Szűzanya oltáránál elénekeljük a májusi litániát.
  • Tisztelettel kérjük a híveket, hogy a személyi jövedelemadó első egy százalékáról rendelkezzenek a katolikus egyház javára, a második 1%-ról pedig lehetőség van a sárospataki bazilikai alapítvány, vagy az orgona alapítvány javára rendelkezni, ezzel is támogatva a templomunk és a plébánia működését. Érdeklődni a sekrestyében és a plébániai irodában lehet. Ezúton is köszönjük a testvéreknek, akik a tavalyi évben az alapítvány számára rendelkeztek. Az első egy százalékról azok a hívek is rendelkezzenek a katolikus egyház javára, akiknek konkrétan nincs adó-befizetési kötelezettségük, de az adóbevallást be kell nyújtaniuk.