A bazilika története
Társintézményünk
Current date is 2021-01-24 Sunday.
Üdvözöljük Timót nevű látogatóinkat!
Holnap Pál névnap lesz.
Harangjáték
Üvegablak kivilágítása
Minden nap 16.15-20.00-ig!

Húsvét 6. vasárnapja

  • A plébánián ma bérmálásra készülünk/ ma bérmálás volt. Kérjük a hívek mindennapi imáját a fiatalokért.
  • A mai napon Anyaszentegyházunkban ima és könyörgő napot tartunk a tömegtájékoztatási eszközök helyes, Isten törvénye szerinti használatért.
  • Csütörtökön este a litánia után karitászgyűlés lesz a plébánián.
  • Pénteken a szentmise után csendes szentségimádás lesz este 8-ig a szentségi Jézus előtt.
  • Segítséget kérünk a szentsír elbontásához a héten, szombaton reggel 8. órára.
  • Májusban minden nap litániát végzünk a Szűz Anya tiszteletére az esti szentmise után: a Loretói Szűzanya oltáránál elénekeljük a májusi litániát.
  • Tisztelettel kérjük a híveket, hogy a személyi jövedelemadó első egy százalékáról rendelkezzenek a katolikus egyház javára, a második 1%-ról pedig lehetőség van a sárospataki bazilikai alapítvány, vagy az orgona alapítvány javára rendelkezni, ezzel is támogatva a templomunk és a plébánia működését. Érdeklődni a sekrestyében és a plébániai irodában lehet. Ezúton is köszönjük a testvéreknek, akik a tavalyi évben az alapítvány számára rendelkeztek. Az első egy százalékról azok a hívek is rendelkezzenek a katolikus egyház javára, akiknek konkrétan nincs adó-befizetési kötelezettségük, de az adóbevallást be kell nyújtaniuk.