• Holnap / hétfőn van szent Péter és szent Pál apostolok főünnepe, egyben a bazilika nyár eleji búcsúja. Az ünnepi szentmise de. 9-kor kezdődik. Ezen a szentmisén - a Megszentelt élet évében - a szerzetes közösségek erőszakos feloszlatásáról, és 65 évvel ezelőtti elhurcolásáról is megemlékezünk.
  • A héten, csütörtökön Sarlós Boldogasszony ünnepén, első csütörtöki ájtatosságot tartunk du. 5. órától papi és szerzetesi hivatásokért, és ugyanerre a szándékra lesz a szentmise is aznap este 6-kor. A szentmise keretében a Szent Erzsébet nővérek a rendi szokás szerint megújítják fogadalmaikat.
  • A héten Jézus Szíve elsőpéntek lesz. Délelőtt a betegeket látogatjuk. Az esti szentmisét a házas és családos hivatásokért ajánljuk fel, erre végezzük a szentmise utáni Jézus Szíve litániát is. Utána este 8-ig csendes szentségimádás lesz.
  • Elsőszombaton reggel Fatimai ájtatosságot végzünk: reggel ¾ 8-tól rózsafüzér lesz elmélkedéssel, fél 9-től szentmise lesz szentbeszéddel. ¾ 8tól lehetőség van a szentgyónás elvégzésére is.
  • A dorkósi templom búcsúját július első vasárnapján fogjuk tartani. Az ünnepi szentmise du. 4-kor fog kezdődni. Az ünnepségen megemlékezünk a dorkósi templom 50 évvel ezelőtti építéséről, és felszenteléséről.
  • Mához egy hétre a perselyadományokat ’Péter fillérek’ címen Ferenc pápa apostoli működésének támogatására gyűjtjük.