A bazilika története
Társintézményünk
Current date is 2021-01-21 Thursday.
Üdvözöljük Ágnes nevű látogatóinkat!
Holnap Vince névnap lesz.
Harangjáték
Üvegablak kivilágítása
Minden nap 16.15-20.00-ig!

Józseffalvi búcsú

2015. szeptember 13-án Sárospatak-Józseffalván ismét megtartották kápolnájuk búcsúját a józseffalvi hívek. A Szűz Mária nevenapjára felszentelt kápolna köré szép számmal összegyűltek a falu lakói, az elszármazottak és az egyházközség pataki hívei. Áhítattal vettek részt a hívek a szentmisén, amit Ft. Bereczkei Miklós plébános atya celebrált. Beszédében hangsúlyozta, hogy az emberek mindig döntések előtt állnak, mint ahogy Szűz Mária is, amikor vállalta anyaságát: a Megváltó istenanyja lett. Megemlékezett a betelepült svábokról, akik magukkal hozták a Szűz Máriához való ragaszkodásukat, mely a kápolna megépülésében valósult meg. Megköszönte a józseffalvi hívek mindennapi imádságát.  Isten áldása mindenkinek a munkájára, aki  segített abban, hogy ebben az ünnepi szentmisében megerősödhettünk hitünkben.

Dudás Lászlóné Matisz Éva

További képek: