A bazilika története
Társintézményünk
Current date is 2021-04-13 Tuesday.
Üdvözöljük Ida nevű látogatóinkat!
Holnap Tibor névnap lesz.
Harangjáték
Üvegablak kivilágítása
Minden nap 16.15-20.00-ig!

Advent 1. vasárnapja

  • Adventi időszak hétköznapjain minden reggel rorate mise kezdődik reggel 6 órakor. A rorate miséken a szent zsolozsmát is fogjuk imádkozni. A hajnali szentmisék előtt fél 6-tól van lehetőség a szentgyónás elvégzésére a szentmise végéig. Szeretettel hívjuk és várjuk a híveket a hajnali misékre.
  • Jézus Szíve elsőpénteken a betegek látogatása a szokásos rend szerint lesz.
  • Szombaton délelőtt fél 10-től az elsőáldozásra és bérmálkozásra készülők hittanórája lesz a plébánián.
  • Vasárnap december 6-án lesz a bazilika téli búcsúja a Boldogságos Szűz Mária Szeplőtelen fogantatása tiszteletére. Az ünnepi szentmise de. fél 11-kor kezdődik, amelyet Szabó László piarista atya celebrál. Azon a vasárnapon a 9 órai szentmise elmarad.
  • Kedden dec.8-án délután 17 órakor Dr. Ternyák Csaba egri érsek, ünnepi szentmise keretében nyitja meg az Irgalmasság Évét bazilikánkban.tarjuk meg az ünnepi szentmiséket.
  • Csütörtökön karitászgyűlés lesz a plébánián a fél 6-tól.
  • Az adventi időszakban tartósélelmiszer gyűjtést szervez a Karitász csoport a rászoruló családok részére. Tartósélelmiszer adományaikat a Szent Erzsébet ereklye mellet elhelyezett ládában gyűjtjük.
  • Jövő vasárnap este 4 órától titokcsere és rózsafüzér imádság lesz.
  • A templom karácsonyi díszítéséhez nagyméretű fenyőfákat szívesen fogadunk. Kérjük felajánlásukat a sekrestyében jelezzék.