Nagyböjt 2. vasárnapja

• Hétfőn Szent Péter apostol székfoglalásának napja, mely a bazilika kiemelt ünnepei közé tartozik. Az ünnepei szentmise délután 5 kor kezdődik.
  • A nagyböjti időt használjuk fel lelki megújulásra az imában való elmélyülésre, és jó cselekedetek gyakorlásával segítsük testi-lelki szükséget szenvedő felebarátainkat.
  • Csütörtök este a szentmise után a Cursillo csoport tagjainak találkozója lesz.
  • Pénteken keresztúti ájtatosságot végzünk a szentmise után 17.45-től, melyet a rózsafüzér társulat tagjai vezetnek. Szeretettel várjuk a kedves híveket.
  • Ne feledkezzünk el a pénteki hústilalomról.
  • A Szent Erzsébet Nővérek február 26-án pénteken 14.45-16.00-ig az „Irgalmasság órája” imaórára várják a kedves testvéreket a kolostor kápolnájába.
  • A Szent Erzsébet Nővérek és az Antiochia közösség fiataljai február 27- én szombaton 13.00-20.00 óráig a kolostorban lelki napot tartanak , melyre szeretettel hívják és várják a fiatalokat. A lelki nap bővebb programja a hirdetőtáblán olvasható.
  • A Szent Erzsébet Katolikus Általános Iskola a leendő elsősök és szüleik számára „suliváró” foglakozást tart csütörtökön 17 órakor a felújított iskolaépületben. Lehetőség lesz az leendő elsős tanítókkal való találkozásra.
  • Szombaton fél 10 órától a plébánián elsőáldozásra és a bérmálkozásra készülők hittan órája kezdődik.
  • A jövő vasárnapi perselyadományokat a katolikus iskolák javára gyűjtjük.
  • Az elmúlt évről elkészült a pénzügyi számadás és költségvetés, mely a plébániairodában megtekinthető
  • A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia az idén is kéri a hívek nagylelkűségét, hogy a személyi jövedelemadójuk egy százalékával támogassák a Magyar Katolikus Egyházat. A második egy 1 % felajánlásával támogassák a Bazilikáért vagy a Bazilika Orgonájáért létrehozott alapítványainkat.
  • Február 29-én hétfőn 18 órakor képviselőtestületi gyűlést tartunk.