A bazilika története
Társintézményünk
Current date is 2021-01-18 Monday.
Üdvözöljük Piroska nevű látogatóinkat!
Holnap Sára névnap lesz.
Harangjáték
Üvegablak kivilágítása
Minden nap 16.15-20.00-ig!

Nagyböjt 4. vasárnapja

  • Az elmúlt vasárnap a katolikus iskolák javára gyűjtöttünk: 113.600 Forintot.
  • Az iskolánk diákjai és pedagógusai újra birtokba vették a felújított iskolaépületet. Az Egri Főegyházmegye 550 millió forintos pályázati felújítást végzett az intézményen.
  • A Szent Erzsébet Katolikus Általános Iskola szeretettel várja a leendő elsősöket.
  • Nagyböjti lelkigyakorlatot tartunk a Bazilikában csütörtökön, pénteken és szombaton 18 órai kezdettel, melyet Hidász Ferenc ferences rendi szerzetes tartja. A három estén 17 órától gyónási lehetőség lesz. A lelkigyakorlatot vezető atya is gyóntat. Ittléte alatt igény szerint lehetőség van az atyával való lelki beszélgetésre, életgyónásra.
  • Pénteken az 5 órakór kezdődő keresztúti ájtatosságot iskolánk dolgozói és diákjai vezetik.
  • Szombaton „A Sárospataki Bazilika Orgonájáért Alapítvány és a Bazilika kórusa szeretettel hívja és várja a kedves híveket 17 órára a Bazilikába a Laudate Énekegyüttes „ Isten tenyerén” című műsorára.
  • A mai naptól nagyböjti tartós élelmiszergyűjtést tartunk a rászorulók megsegítésére. Adományaikat a Szent Erzsébet ereklye közelében helyezhetik el. A karitász csoport önkéntesei segítenek ebben.
  • Mához egy hétre vasárnap a világegyház gyűjtésébe kapcsolódva a perselyadományokat a Szentföldön élő keresztény testvéreink megsegítésére gyűjtjük.
  • A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia az idén is kéri a hívek nagylelkűségét, hogy a személyi jövedelemadójuk egy százalékával támogassák a Magyar Katolikus Egyházat. A második egy 1 % felajánlásával támogassák a Bazilikáért vagy a Bazilika Orgonájáért létrehozott alapítványainkat. Hátul találják a kihelyezett tájékoztató lapokat.
  • A Szentsír virágaira a kihelyezett perselybe és a sekrestyében adhatják le adományaikat.