Húsvét 2. vasárnapja

• Mai vasárnap az irgalmasság évének kiemelkedő ünnepe. 15 órai kezdettel az irgalmasság órájában az irgalmasság rózsafüzérét és litániáját végezzük.  Utána az „Öröm útja” a feltámadt Krisztus húsvéti és azt követő megjelenéseinek eseményeit felidéző közös imádság kezdődik.
  • 17 órától a rózsafüzér társulat közös imaórája és titokcseréje kezdődik, majd szentségi áldással zárul az imadélután.
  • Az irgalmasság évében áprilistól októberig 1-1 hónapot szentelünk az irgalmasság 7 testi és lelki cselekedetei megismerésének és követésének. Április hónapban az „ÉHEZŐKNEK ÉTELT ADNI” és a „BŰNÖSÖKET MEGINTENI” cselekedetekre fordítsuk figyelmünket. A szentmisék végén fogadják szeretettel az irgalmasság cselekedetei emlékeztető képet. A zarándok Irgalmas Jézus kép otthonokba fogadásához a padok mögötti naptárban jelezhetik szándékukat.
  •  Hétfőn tartjuk Gyümölcsoltó Boldogasszony - Urunk születése hírüladásának ünnepét. A Szent József kápolnában reggel 7 órakor, a Bazilikában az ünnepi szentmise 18 órakor kezdődik.
  • Kedden 9 órakor a Mária Lujza csoport találkozója lesz a plébánián.
  • Csütörtökön 14 órakor Dr. Ternyák Csaba érsek úr ünnepélyesen megáldja a felújított iskolánkat.
  • A héten április elsőcsütörtöke következik. 17.15-től papi és szerzetesi hivatásokért imádkozunk.
  • Elsőáldozásra készülők hittanórája lesz szombaton fél 10-től, bérmálkozásra készülőknek 13 órától a plébánián.
  •  Április 11-én hétfőn 19 órakor képviselőtestületi gyűlést tartunk a plébánián.
  • Április 14-15-én, csütörtökön és pénteken reggel 8-tól 19 óráig lesz az elsősök beíratása. Nagy szertetettel várjuk iskolánkba a leendő elsősöket.