A bazilika története
Társintézményünk
Current date is 2022-08-09 Tuesday.
Üdvözöljük Emőd nevű látogatóinkat!
Holnap Lőrinc névnap lesz.
Harangjáték
Üvegablak kivilágítása
Minden nap 16.15-20.00-ig!

Húsvét 5. vasárnapja

  • Kedden 19 órakor a Szentlélek szeminárium közösség találkozója kezdődik a plébánián.
  • Pénteken a szentmise után csendes szentségimádást tartunk 20.00 óráig.
  • Május a Szűzanya hónapja. Jövő vasárnapi kezdettel minden nap az esti szentmise után  a Lorettói Szűzanya oltáránál  litániát végzünk a Szűz Anya tiszteletére.   
  • Május 1-én, és 2-án emlékezünk Árpád-házi Szent Erzsébet oltárra emelésének 781. évfordulójáról.
  • Május 1. az édesanyák napja Hálás imáinkkal köszöntsük az édesanyákat.
  • Jövő vasárnap 17 órakor a rózsafüzér társulat titokcseréje és imaórája következik, és fél 6-tól szentséges litánia.
  • Az irgalmasság évében áprilistól októberig 1-1 hónapot szentelünk az irgalmasság 7 testi és lelki cselekedetei megismerésének és követésének. Április hónapban az „ÉHEZŐKNEK ENNI ADNI” és a „BŰNÖSÖKET MEGINTENI” cselekedetekre fordítsuk figyelmünket.
  • Május 8.-án Dr. Seregély István nyugalmazott érsek úr a 10.30-kor kezdődő szentmisében 24 fiatalt részesít a bérmálás szentségében. Imádkozzunk értük. 
  • Tisztelettel kérjük a híveket, hogy a személyi jövedelemadó első egy százalékáról rendelkezzenek a katolikus egyház javára, a második 1%-ról pedig lehetőség van a sárospataki bazilikai alapítvány javára rendelkezni, ezzel is támogatva a templomunk és a plébánia működését.

EGYHÁZMEGYEI ZARÁNDOKLAT

  1. május 7-én, szombaton az egri Bazilikában, a Bazilika felszentelésének ünnepén és május 16-án, Pünkösd hétfőjén a sárospataki Bazilikában Egyházmegyei zarándoklatot tartunk az Irgalmasság Szentévében. Dr. Ternyák Csaba érsek úr szeretettel hívja és várja a Paptestvéreket és a híveket.