A bazilika története
Társintézményünk
Current date is 2021-01-21 Thursday.
Üdvözöljük Ágnes nevű látogatóinkat!
Holnap Vince névnap lesz.
Harangjáték
Üvegablak kivilágítása
Minden nap 16.15-20.00-ig!

Húsvét 6. vasárnapja

  •  Május a Szűzanya hónapja. Minden nap az esti szentmise után a Lorettói Szűzanya oltáránál litániát végzünk a Szűz Anya tiszteletére.
  • 2017-ben  lesz a Fatimai jelenések 100. évfordulója. A Bazilikában tovább folytatjuk májustól októberig, minden hónap első szombatján a Fatimai ájtatosságot. ¾ 8-tól rózsafüzér imádkozunk elmélkedéssel, majd fél 9-től szentmisét végzünk a Fatimai Szűzanya tiszteletére. Lehetőség van szentgyónás végzésére. Szeretettel várjuk a környékbeli híveket is.
  •  Szerdán 17 órakor a plébánián az elsőáldozásra készülő gyermekek szüleinek megbeszélést tartunk.
  •  Csütörtökön 1/4 6-tól szentségimádás végzünk papi és szerzetesi hivatásokért.
  •  Péntek első péntek a templomba járni nem tudó betegeinket  látogatjuk meg. A szentmise után csendes szentségimádást tartunk 20.00 óráig. 
  • Május elsején vasárnap 17 órakor a rózsafüzér társulat titokcseréje és imaórája következik, és fél 6-tól szentséges litánia.
  • Az irgalmasság évében áprilistól októberig 1-1 hónapot szentelünk az irgalmasság 7 testi és lelki cselekedetei megismerésének és követésének. Május hónapban az „A SZOMJAZÓKNAK ITALT ADNI” és „A TUDATLANOKAT TANÍTANI” cselekedetekre fordítsuk figyelmünket.
  • Május 8.-án Dr. Seregély István nyugalmazott érsek úr a 10.30-kor kezdődő szentmisében 24 fiatalt részesít a bérmálás szentségében. Imádkozzunk értük. 
  • Szombaton fél 10-től-az elsőáldozásra készülőknek felkészítő hittan foglakozása lesz a plébánián.
  • Tisztelettel kérjük a híveket, hogy a személyi jövedelemadó első egy százalékáról rendelkezzenek a katolikus egyház javára, a második 1%-ról pedig lehetőség van a sárospataki bazilikai alapítvány javára rendelkezni, ezzel is támogatva a templomunk és a plébánia működését.

EGYHÁZMEGYEI ZARÁNDOKLAT

2016. május 7-én, szombaton az egri Bazilikában, a Bazilika felszentelésének ünnepén és május 16-án, Pünkösd hétfőjén a sárospataki Bazilikában Egyházmegyei zarándoklatot tartunk az Irgalmasság Szentévében. Dr. Ternyák Csaba érsek úr szeretettel hívja és várja a Paptestvéreket és a híveket.