A bazilika története
Társintézményünk
Current date is 2018-11-15 Thursday.
Üdvözöljük Albert nevű látogatóinkat!
Holnap Ödön névnap lesz.
Harangjáték
Üvegablak kivilágítása
Minden nap 16.15-20.00-ig!

Szentháromság vasárnapja

  • Hálásan köszönjük mindazok imáit és segítő munkáit, akik a pünkösdhétfői zarándoklat előkészületében és lebonyolításában részt- vettek.
  • Május a Szűzanya hónapja. Minden nap az esti szentmise után a Lorettói Szűzanya oltáránál litániát végzünk a Szűz Anya tiszteletére.
  • Május 22-én vasárnap fél 12 órára érkezik Bazilikánkba Szent Orbán ereklyéje. Szent Orbán a szőlőművelők és szőlők védőszentje. A nagy misét e napon szőlőművelőkért és borászokért ajánljuk fel. A szentmise végén fogadjuk az ereklyét és elimádkozzuk, az Irgalmasság litániáját majd az ereklyét tovább viszik. A szentmisén részt vesznek Erdélyből Oroszfalva plébánosa és hívei.
  • Szent Erzsébet ereklyénk kedden Nagyváradra érkezett. A héten a gyulafehérvári egyházmegye több templomába látogat el. Az ereklyénk május 30 érkezik újra haza.
  • Hétfőn 16 órakor az elsőáldozásra készülők találkozója lesz a plébánián
  • Szombaton 9 órától lesz az elsőáldozók gyóntatása és próbája.
  • A józsefffalvai kápolnában hétköznapokon reggel 7 órakor szentmise kezdődik. Május napjaiban délután 5 órától a Lorettói litániát végzünk a Szűz Anya tiszteletére.
  • Május 29-én vasárnap Krisztus Szent Teste és Vére Úrnapja. A Bazilikában délelőtt 9 órakor lesz az ünnepi szentmise, amely egyben az elsőáldozás napja. A szentmisét követően tartjuk az Úrnapi körmenetet.  Kérjük a híveink segítségét az úrnapi oltárok előkészítéséhez és díszítéséhez.