A bazilika története
Társintézményünk
Current date is 2018-11-15 Thursday.
Üdvözöljük Albert nevű látogatóinkat!
Holnap Ödön névnap lesz.
Harangjáték
Üvegablak kivilágítása
Minden nap 16.15-20.00-ig!

Elsőáldozás és úrnapi körmenet Sárospatakon

DSC04740Egyházközségünk életében programokban gazdag hónap volt az idei május.  Korábban már hírt adtunk fiataljaink bérmálkozásáról, ezt követte az Irgalmasság Szentévében meghirdetett pünkösdi zarándoknap, május 29-én pedig első szentáldozáshoz járultak a szentségi felkészítőn részt vett gyermekek. A város általános iskoláiból 23 részesültek e beavató szentségben és találkoztak az Úr Jézus testével és vérével. Tovább emelte az ünnep fényét a szentmise végén megtartott úrnapi körmenet, ahol az elhaladó szentségmutatót végigkísérték útján az elsőáldozók. Bízunk benne, hogy e szép nap maradandó nyomot hagy gyermeki lelkükben és továbbra is vágyakozni fognak az Oltáriszentség gyakori vételére.