A bazilika története
Társintézményünk
Current date is 2021-01-21 Thursday.
Üdvözöljük Ágnes nevű látogatóinkat!
Holnap Vince névnap lesz.
Harangjáték
Üvegablak kivilágítása
Minden nap 16.15-20.00-ig!

Visszatért bazilikánkba Szent Erzsébet ereklyéje

A pünkösdhétfői ünnepet követően nemcsak a zarándokok indultak el a Szent Erzsébet útra, hanem Szent Erzsébet ereklyéje is hosszú útra indult. Böjte Csaba ferences szerzetes kérésére Dr. Ternyák Csaba egri érsek és Bereczkei Miklós plébános atya Nagyváradra vitték el városunk szentjének ereklyéjét, ahol ünnepi szentmise keretében fogadta az Nagyváradi Egyházmegye vezetősége. Innen több mint húsz települést látogatott végig Csaba testvér kíséretében a szeretet szentjének ereklyéje, találkozva árvákkal, szegényekkel, rászorulókkal. Mindenki tisztelettel és szeretettel fogadta jelenlétét legyen az akár katolikus, akár protestáns. Böjte Csaba atya az Irgalmasság Szentévében kiemelt jelentőséget tulajdonít az ereklye Erdélybe érkezésének, amely által még közelebb kerülhetett, a mindennap irgalmasságot gyakorló magyar asszony életpéldája a ma emberéhez. A körút végén visszakísérte az ereklyét a sárospataki bazilikába, ahol ünnepi szentmise keretében adtak hálát a zarándoklat kegyelmeiért.