• Mai gyűjtés: Péter-fillérek
  •  A héten tartottuk a nyári napközis táborunkat. Megköszönjük a hitoktatóknak és a többi segítőnek a szolgálatát, amellyel a tábor lebonyolítását biztosították. A programokról készült képes összeállítás ide kattintva érhető el.
  • Ma vasárnap 17 órakor a rózsafüzér társulat titokcseréje és imaórája kezdődik, majd fél 6-tól a Jézus Szíve litániát imádkozzuk.
  • Csütörtökön 1/4 6-tól szentségimádás végzünk papi és szerzetesi hivatásokért.
  • Lassan befejezéséhez közeledik a károlyfalvai templom tornyának felújítása, az egri főegyházmegye jelentős anyagi támogatásával. A károlyfalvai kis egyházközség megtakarítása mellett kérjük a pataki hívek adományait, melyeket a hátsó lépcsőnél elhelyezett perselybe tehetünk. A persely melletti aszaltra helyezett lapon az adományozók írják fel nevüket és címüket, hogy az ottaniak imáikba foglalhassák.  Adományok átadhatók a helyi harangozónak Karajz Margitnak is.
  • Az irgalmasság évében áprilistól októberig 1-1 hónapot szentelünk az irgalmasság 7 testi és lelki cselekedetei megismerésének és követésének. Július hónapban a „befogadni a vándorokat” és a „megvigasztalni a szomorúakat” cselekedetekre fordítsuk figyelmünket.
  •  A temetői Petőfi utcai bejárójának építése befejezéséig kérjük a temetőbe látogatókat, hogy a főbejáraton közlekedjenek. A temető szent hely, rendjére vigyázzunk, megholtjaink sírjánál mindig mondjunk egy imát.