A bazilika története
Társintézményünk
Current date is 2021-01-21 Thursday.
Üdvözöljük Ágnes nevű látogatóinkat!
Holnap Vince névnap lesz.
Harangjáték
Üvegablak kivilágítása
Minden nap 16.15-20.00-ig!

Évközi 24. vasárnap

  • Szeptember 11-én tartjuk a józseffalvai kápolna búcsúját, Szűz Mária szent neve tiszteletére. A szentmise 11 órakor kezdődik, főcelebránsa Bakos Tamás káplán atya. A Bazilikában a 10:30-as nagymise elmarad.
  • A józseffalvai kápolnában szeptember 12-én a reggel 7 órai szentmisét követően déli 12 óráig szentségimádást tartunk, melyre szeretettel várjuk a kedves híveket.
  • Hétfőn 16 órakor hitoktatói megbeszélés lesz a plébánián.
  • Kedden a szentmisét követően Szent Erzsébet ereklyéjénél a litániát imádkozzuk.
  • Szerdán, a Szent Kereszt felmagasztalásának ünnepén a Bazilikában egy nagy feszületet helyezünk el, melyet a szentmise elején megáldunk. A szentmisét elhunyt dr. Götz Pál kanonok plébános úrért ajánljuk fel.
  • Szeptember 16-án, pénteken 17:00-tól „Kispapok az 1956-os forradalomban” címmel vetítés és utána beszélgetés lesz a Szent Erzsébet házban.
  • Pénteken az esti szentmise után 20 óráig szentségimádást várjuk a kedves híveket.
  • Jövő vasárnap a 9 órai szentmisére szeretettel várjuk a hittanosokat és a pedagógusokat. A szentmisében a Szentlélek segítségét kérjük egész évi munkájukra, valamint megáldjuk a tanulók iskolatáskáját.
  • Köszönjük a jó szívvel befizetett egyházfenntartási hozzájárulást. A későbbiek folyamán a bazilikában elhelyezett  postai csekken is megtehetik a kedves hívek.