A bazilika története
Társintézményünk
Current date is 2021-01-21 Thursday.
Üdvözöljük Ágnes nevű látogatóinkat!
Holnap Vince névnap lesz.
Harangjáték
Üvegablak kivilágítása
Minden nap 16.15-20.00-ig!

Veni Sancte szentmise és iskolatáska megáldás a bazilikában

Az idei óvodai, iskolai tanévet elkezdve évnyitó szentmisén vettek részt a gyermekek és szüleik, valamint a hívek közössége a sárospataki bazilikában. Bereczkei Miklós plébános atya kihangsúlyozta a Szentlélek erőt adó és megvilágosító szerepét a keresztény életben, melyet nyitott szívvel kell fogadnia a gyermeknek, a szülőnek és tanárnak egyaránt. A szentmise végén az oltárhoz szólította és megáldotta az egyházközség jelenlévő hitoktatóit, majd ezt követően a kisiskolások oltár elé helyezett iskolatáskáit és természetesen a diákokat is. Az ünnepi szentmisében a hívek közössége együtt imádkozott a gyermekek szellemi, lelki fejlődéséért.

További képek itt!