A bazilika története
Társintézményünk
Current date is 2021-01-25 Monday.
Üdvözöljük Pál nevű látogatóinkat!
Holnap Vanda névnap lesz.
Harangjáték
Üvegablak kivilágítása
Minden nap 16.15-20.00-ig!

Évközi 28. vasárnap

  • Október a rózsafüzér hónapja, a Bazilikában minden nap az esti szentmisét követően 17.45-kor imádkozzuk a rózsafüzért, melyre szeretettel várjuk a kedves testvéreket!
  • A Szent József kápolnában minden hétköznap reggel 7.00-kor szentmise kezdődik, 17.00-kor rózsafüzér imádság.
  • Kedden a szentmisét követően a Szent Erzsébet litániát is megtartjuk.
  • Szerdán ünnepeljük, hogy XVI. Benedek pápa 2007. október 19-én Bazilika címmel tüntette ki templomunkat. 17 órakor Ft. Mikolai Vince pápai prelátus kanonok úr vezetésével kezdődik az ünnepi szentmise. Azt követően a papsággal együtt imádkozzuk a rózsafüzért. Szeretettel várjuk a kedves híveket.
  • Csütörtökön 18.30-kor a Cursillo csoport találkozója lesz a plébánián.
  • Pénteken az esti szentmise után 19 óráig tartó szentségimádásra várjuk a kedves híveket.
  • Jövő vasárnap országos gyűjtés lesz a missziók javára. Kérjük a hívek nagylelkű adományát.
  • A jövő hét napjaira szentmise szándékok még előjegyezhetők.
  • Az Egyházközség őszi zarándoknapját október 22-én tartjuk. Első megállónk Nyírbátorban lesz, majd Máriapócson lesz szentmise, majd onnan a Beregbe indulunk tovább Tákos-Csaroda-Szatmárcseke-Túristvándi útvonalon haladva.(Megtekintjük Tákoson és Csarodán a középkori templomokat, Szatmárcsekén a kopjafás temetőt Kölcsey sírjával és  Túristvándin a vízimalmot). Indulás reggel 7,00-kor a Bodrog Hotel parkolójából. Jelentkezni a plébánián és a sekrestyében lehet, 2.000 Ft. útiköltség befizetésével.