A bazilika története
Társintézményünk
Current date is 2021-01-18 Monday.
Üdvözöljük Piroska nevű látogatóinkat!
Holnap Sára névnap lesz.
Harangjáték
Üvegablak kivilágítása
Minden nap 16.15-20.00-ig!

Idén kilenc éves a sárospataki bazilika

dji00050

További képek itt!

Egyházközségünk idén is megünnepelte templomunk bazilika minor rangra emelésének évfordulóját. A pápai kis bazilika (latinul bazilica minor) címet, Szent Erzsébet jubileumi szentévében, 2007-ben adományozta templomunknak XVI. Benedek pápa. Így lett a sárospataki vártemplom az Egri Főegyházmegye második bazilikája. Ennek tiszteletére minden év október 19-én ünnepi szentmisét mutat be a papság, egy-egy meghívott főcelebráns vezetésével. 2016. október 19-én, Ft. Mikolai Vince pápai prelátus kanonok úr celebrált ünnepi misét, melyben a résztvevő hívekkel közösen adott hálát a cím adományozásáért. A hívek közös imádságban kérték az Úristent, hogy a templom élő köveit, az egyházközséget áldja meg hitéletének elmélyülésében. A szentmise után a jelenlévő atyák vezetésével rózsafüzér ájtatosság zárta az ünnepi délutánt.