Társintézményünk
Current date is 2018-06-23 Saturday.
Üdvözöljük Zoltán nevű látogatóinkat!
Holnap Iván névnap lesz.
Harangjáték
Üvegablak kivilágítása
Minden nap 16.15-20.00-ig!

Évközi 33. vasárnap

 • A héten ünnepeljük városunk világszerte ismert szentjének Árpád-házi Szent Erzsébetnek halála és temetése évfordulóját a Sárospataki Őszi Szent Erzsébet Napok keretében. A részletes program olvasható a hirdető táblán.
 • Ma van a vajdácskai búcsú. Az ünnepi szentmise de. 11.30-kor kezdődik.
 • Hétfőn November -én – A Szent Erzsébet Nővérek Kongregáció alapítója, Boldog Mária Merkert emléknapját ünnepeljük. 16.15-kor rózsafüzért imádkozunk, majd kihelyezzük a szent ereklyéjét és litániáját imádkozzuk.
 • Szerdán, November 16-án Szent Erzsébet halálának – mennyei születésnapjának világegyházbeli ünnepnapja van. 17.30-kor a Szent Péter és Szent Pál görögkatolikus templomban Szent Liturgia. a betegek kenetének kiszolgáltatása és vecsernye Szent Erzsébet tiszteletére.

Ezen az estén a bazilikában nem lesz szentmise.

 • Csütörtök, November 17-én a Szent Erzsébet Katolikus Iskola is egész napos programmal ünnepli védőszentjét.
  • 10.30-kor Ünnepi szentmise a bazilikában iskolánk diákjai és tanárai részvételével.
  • 17.30-kor a Bazilikából indul a gyertyás processzió a várbeli Szent Erzsébet Kápolnához, ahol 18.00-kor kezdődik az ünnepi szentmise, melyet a Szent Erzsébet Társaság 20. jubileumán a tagságért és a támogatóikért végzünk. A Kedves Hívek a processzióhoz fáklyát, gyertyát hozzanak magukkal.
 • Pénteken, november 18-án lesz a bazilika cím kihirdetésének 9. évfordulója. 17 órakor hálaadó lesz szentmise a bazilikában ebből az alkalomból.
 • Szombaton, november 19-én lesz Szent Erzsébet magyarországi ünnepe. Ez ősi sárospataki ünnep, melyen az egész magyar katolikus egyházzal együtt köszöntjük szentünket. Az idén ezen a napon zárul az Irgalmasság rendkívüli szentéve városunkban.
  • November 19 a sárospataki hívek régi egyházmegyei szentségimádási napja, amikor együtt imádkozunk a főpásztorért, a papságért, a szerzetesekért, a családokért és az összes hívekért. A szentségimádás reggel 7. órakor kezdődik.
   • 7 óra: A karitász csoport imaórája
   • 8 óra: A cursillos csoport és a rózsafüzér társulat imaórája
   • 9.15 óra: Szent Erzsébet ereklyéjének kihelyezése
   • 9.30 óra: Dr. Krakonperger Zoltán, püspöki irodaigazgató katekézise az irgalmasságról
   • 10.15 óra: Az irgalmasság rózsafüzérének közös elimádkozása
   • 10.30 óra: Ünnepi szentmise Dr. Ternyák Csaba egri érsek vezetésével
   • 14.00 órakor a miskolci Fráter György Katolikus Gimnázium és Kollégium Fráter Kórusának hangversenye
   • 14.45 óra Szent Erzsébet litániája, majd ezt követően Érseki áldás és elbocsátás.
   • 16.00 órakor Érseki szentmise a károlyfalvai templomban. A felújított templomtorony megáldása.

Szombat este a bazilikában nem lesz szentmise!

 • A jövő vasárnap, Krisztus király ünnepe lesz. Az idei karitász gyűjtést a jövő vasárnap fogjuk tartani. Kérjük a hívek nagylelkű adományait.
 • A jövő vasárnap tartjuk a nagyhomoki egyházközség búcsúünnepét, a 9.30-kor kezdődő szentmise keretében.