• A héten ünnepeljük városunk világszerte ismert szentjének Árpád-házi Szent Erzsébetnek halála és temetése évfordulóját a Sárospataki Őszi Szent Erzsébet Napok keretében. A részletes program olvasható a hirdető táblán.
  • Ma van a vajdácskai búcsú. Az ünnepi szentmise de. 11.30-kor kezdődik.
  • Hétfőn November -én – A Szent Erzsébet Nővérek Kongregáció alapítója, Boldog Mária Merkert emléknapját ünnepeljük. 16.15-kor rózsafüzért imádkozunk, majd kihelyezzük a szent ereklyéjét és litániáját imádkozzuk.
  • Szerdán, November 16-án Szent Erzsébet halálának – mennyei születésnapjának világegyházbeli ünnepnapja van. 17.30-kor a Szent Péter és Szent Pál görögkatolikus templomban Szent Liturgia. a betegek kenetének kiszolgáltatása és vecsernye Szent Erzsébet tiszteletére.

Ezen az estén a bazilikában nem lesz szentmise.

• Csütörtök, November 17-én a Szent Erzsébet Katolikus Iskola is egész napos programmal ünnepli védőszentjét.
    • 10.30-kor Ünnepi szentmise a bazilikában iskolánk diákjai és tanárai részvételével.
    • 17.30-kor a Bazilikából indul a gyertyás processzió a várbeli Szent Erzsébet Kápolnához, ahol 18.00-kor kezdődik az ünnepi szentmise, melyet a Szent Erzsébet Társaság 20. jubileumán a tagságért és a támogatóikért végzünk. A Kedves Hívek a processzióhoz fáklyát, gyertyát hozzanak magukkal.
  • Pénteken, november 18-án lesz a bazilika cím kihirdetésének 9. évfordulója. 17 órakor hálaadó lesz szentmise a bazilikában ebből az alkalomból.
  • Szombaton, november 19-én lesz Szent Erzsébet magyarországi ünnepe. Ez ősi sárospataki ünnep, melyen az egész magyar katolikus egyházzal együtt köszöntjük szentünket. Az idén ezen a napon zárul az Irgalmasság rendkívüli szentéve városunkban.
    • November 19 a sárospataki hívek régi egyházmegyei szentségimádási napja, amikor együtt imádkozunk a főpásztorért, a papságért, a szerzetesekért, a családokért és az összes hívekért. A szentségimádás reggel 7. órakor kezdődik.
      • 7 óra: A karitász csoport imaórája
      • 8 óra: A cursillos csoport és a rózsafüzér társulat imaórája
      • 9.15 óra: Szent Erzsébet ereklyéjének kihelyezése
      • 9.30 óra: Dr. Krakonperger Zoltán, püspöki irodaigazgató katekézise az irgalmasságról
      • 10.15 óra: Az irgalmasság rózsafüzérének közös elimádkozása
      • 10.30 óra: Ünnepi szentmise Dr. Ternyák Csaba egri érsek vezetésével
      • 14.00 órakor a miskolci Fráter György Katolikus Gimnázium és Kollégium Fráter Kórusának hangversenye
      • 14.45 óra Szent Erzsébet litániája, majd ezt követően Érseki áldás és elbocsátás.
      • 16.00 órakor Érseki szentmise a károlyfalvai templomban. A felújított templomtorony megáldása.

Szombat este a bazilikában nem lesz szentmise!

• A jövő vasárnap, Krisztus király ünnepe lesz. Az idei karitász gyűjtést a jövő vasárnap fogjuk tartani. Kérjük a hívek nagylelkű adományait.
  • A jövő vasárnap tartjuk a nagyhomoki egyházközség búcsúünnepét, a 9.30-kor kezdődő szentmise keretében.