Advent 1. vasárnapja

• A mai vasárnappal megkezdődött az advent, a karácsonyi előkészület megszentelt ideje. Alkalmasak e napok a lelki elmélyülésre, a bűnbánat gyakorlása által a lelki megújulásra és a segítő szeretet megélésére. A bazilikában minden hétköznap hajnali misét tartunk 6 órai kezdettel. A roráte misében a zsolozsma reggeli dicséretét elimádkozzuk. (Hétköznap a 17 órai szentmise csak szombaton lesz!!)
  • Advent folyamán tartós élelmiszereket gyűjtünk, hogy az ünnephez közeledve megsegíthessük rászoruló testvéreinket. Adonyaikat a Szent Erzsébet ereklye közelébe állított ládába helyezhetik el a kedves hívek.
  • Az elmúlt vasárnap a Karitász javára kértük a perselyadományokat. 113.600,- forint folyt be. Köszönjük a jó szívvel adott támogatást.
  • Hálásan köszönjük mindazok imáját, adományait és munkáját, akik a Szent Erzsébet heti rendezvények előkészítését és alkalmait támogatták és segítették. Isten mindnyájukat áldja meg fáradozásaikért.
  • Elkészült a templomi énekrendet kivetítő rendszer, 384 ezer forint beruházással. Nagyon köszönjük az adományokat.
  • Hétfőn reggel 8 órakor Szentségimádás kezdődik a bazilikában, a Szentségbetétel 16.30-kor lesz.
  • Kedden a hajnali szentmisét követően Szent Erzsébet litániáját imádkozzuk az ereklyéjénél.
  • Csütörtökön a szentmisét papi és szerzetesi hivatásokért ajánljuk fel.
  • Pénteken december hónap első péntekén, a délelőtt folyamán meglátogatjuk otthonukban idős beteg testvéreinket, hogy a szentségekben részesülhessenek.
  • Advent 2. vasárnapján a 9 órai szentmisében lesz az elsőáldozásra készülők bemutatása.
  • 16 órakor kezdődik a Rózsafüzér társulat december havi imaórája és a titokcsere, 16.30-kor a Jézus Szíve litániát imádkozzuk.
  • Már most hirdetjük, hogy a bazilika téli búcsúját a Boldogságos Szűz Mária szeplőtelen fogantatása ünnepén, december 8-án, csütörtökön a 18 órakor kezdődő szentmisében ünnepeljük.
  • A kegytárgyárus asztalnál vásárolható jövő évi kalendárium és falinaptár.
  • Kérjük, hogy akinek a kertjében van kivágásra váró fenyőfa, amit karácsonyra szívesen felajánlana a bazilikába, jelezze a plébánián.
  • Közeledünk az év végéhez, tisztelettel kérjük az elmaradt egyház fenntartási hozzájárulások rendezését.