A bazilika története
Társintézményünk
Current date is 2021-01-25 Monday.
Üdvözöljük Pál nevű látogatóinkat!
Holnap Vanda névnap lesz.
Harangjáték
Üvegablak kivilágítása
Minden nap 16.15-20.00-ig!

Advent 2. vasárnapja

 • Az elmúlt vasárnappal megkezdődött az advent, a karácsonyi előkészület megszentelt ideje. Alkalmasak e napok a lelki elmélyülésre, a bűnbánat gyakorlása által a lelki megújulásra és a segítő szeretet megélésére.
 • A bazilikában minden hétköznap hajnali misét tartunk 6 órai kezdettel. A roráte misében a zsolozsma reggeli dicséretét elimádkozzuk. (Hétköznap a 17 órai szentmise csak szombaton lesz!!) Minden nap van gyónási lehetőség a szentmisék előtt.
 • Ma 16 órakor kezdődik a rózsafüzér társulat december havi imaórája majd 16.30-tól a Jézus Szíve litániát imádkozzuk Szentségkitétellel.
 • Advent folyamán tartós élelmiszereket gyűjtünk, hogy az ünnephez közeledve megsegíthessük rászoruló testvéreinket. Adonyaikat a Szent Erzsébet ereklye közelébe állított ládába helyezhetik el a kedves hívek.
 • Hétfőn reggel 8 órakor Szentségimádás kezdődik a bazilikában, a Szentségbetétel 16.30-kor lesz.
 • Kedden a hajnali szentmisét követően Szent Erzsébet litániáját imádkozzuk az ereklyéjénél.
 • Kedden 18 órakor az egyházközség képviselőtestületének megbeszélése lesz a plébánián.
 • A bazilika téli búcsúját a Boldogságos Szűz Mária szeplőtelen fogantatásának napján a 18 órakor kezdődő szentmisében ünnepeljük. A szentmisét bemutatja és szentbeszédet mondja Ft. Bordás Péter c. kanonok, törökszentmiklósi plébános. 17 órától gyóntatás lesz, 17.30-tól rózsafüzért imádkozunk. Nagy szeretettel hívjuk és várjuk kedves testvéreinket, hogy egyházközségünket együtt ajánljuk a Szűz Anya oltalmába.
 • Advent 3. vasárnapján a 9 órai szentmisében lesz a bérmálkozásra készülők bemutatása.
 • Advent harmadik hetében meglátogatjuk otthonukban idős, beteg testvéreinket, hogy karácsonyhoz közeledve ők is találkozhassak a szentségekben Üdvözítőnkkel. Kérjük, hogy a plébánia hivatalba vagy szentmisék után a sekrestyében adják meg adják meg címüket.
 • A kegytárgyárus asztalnál vásárolható jövő évi kalendárium és falinaptár.
 • Kérjük, hogy akinek a kertjében van kivágásra váró fenyőfa, amit karácsonyra szívesen felajánlana a bazilikába, jelezze a plébánián.
 • Közeledünk az év végéhez, tisztelettel kérjük az elmaradt egyházfenntartási hozzájárulások rendezését.