A bazilika története
Társintézményünk
Current date is 2021-01-25 Monday.
Üdvözöljük Pál nevű látogatóinkat!
Holnap Vanda névnap lesz.
Harangjáték
Üvegablak kivilágítása
Minden nap 16.15-20.00-ig!

Advent 3. vasárnapja

  • Az advent, a karácsonyi előkészület megszentelt ideje. Alkalmasak e napok a lelki elmélyülésre, a bűnbánat gyakorlása által a lelki megújulásra és a segítő szeretet megélésére. A bazilikában minden hétköznap hajnali misét tartunk 6 órai kezdettel. A roráte misében a zsolozsma reggeli dicséretét elimádkozzuk. (Hétköznap a 17 órai szentmise csak szombaton lesz!!) Minden nap van gyónási lehetőség a szentmisék előtt.
  • Jövő vasárnap 16 órától gyóntatás lesz a bazilikában. Több Atya is érkezik, hogy a kedves hívek elvégezhessék karácsony előtti szentgyónásukat, amely kiemelkedően fontos része az ünnepi előkészületünknek.
  • Advent folyamán a Karitász csoport közreműködésével tartós élelmiszereket gyűjtünk, hogy az ünnephez közeledve megsegíthessük rászoruló testvéreinket. Adonyaikat a Szent Erzsébet ereklye közelébe állított ládába helyezhetik el a kedves hívek.
  • Hétfőn reggel 8 órakor Szentségimádás kezdődik a bazilikában, a Szentségbetétel 16.30-kor lesz. 17 órakor a Karitász csoport találkozója kezdődik a plébánián.
  • Kedden a hajnali szentmisét követően Szent Erzsébet litániáját imádkozzuk az ereklyéjénél.
  • A bazilikában szombaton 8 órától lesz a karácsonyfák állítása és díszítése, amihez elsősorban a férfiak segítségét kérjük. Azt követően a takarításhoz várjuk az asszonyokat.
  • Advent harmadik hetében meglátogatjuk otthonukban idős, beteg testvéreinket, hogy karácsonyhoz közeledve ők is találkozhassak a szentségekben Üdvözítőnkkel. Kérjük a hozzátartozókat, hogy  a plébánia hivatalba vagy szentmisék után a sekrestyében adják meg adják meg azok  címét, akik szeretnének meggyónni és áldozni.
  • A kegytárgyárus asztalnál vásárolható jövő évi kalendárium és falinaptár.
  • Kérjük, hogy akinek a kertjében van kivágásra váró fenyőfa, amit karácsonyra szívesen felajánlana a bazilikába, jelezze a plébánián.
  • Közeledünk az év végéhez, tisztelettel kérjük az elmaradt egyházfenntartási hozzájárulások rendezését. Az eddig is jó szívvel nyújtott adományokat köszönjük. Isten örök javakkal fizessen érte.