A bazilika története
Társintézményünk
Current date is 2021-01-21 Thursday.
Üdvözöljük Ágnes nevű látogatóinkat!
Holnap Vince névnap lesz.
Harangjáték
Üvegablak kivilágítása
Minden nap 16.15-20.00-ig!

Évközi 2. vasárnap

  • Hétfőn reggel 8 órától 16.30-ig Szentségimádást tartunk a bazilikában.
  • Kedden a szentmisét követően Szent Erzsébet litániáját imádkozzuk az ereklyénél.
  • Szombaton 9 órakor kezdődik az elsőáldozásra készülők plébániai hittanórája.
  • Szombaton 8 órától kérünk segítséget a templomi karácsonyfák bontásához.
  • Akik házukat szeretnék megszenteltetni, kérjük, hogy a sekrestyében vagy a plébánia hivatalban jelezzék. A házszentelés időpontját a megadott telefonszámon egyeztetjük.
  • Miseszándékok a jövő hétre és az esztendő további napjaira előre jegyezhetők.
  • Az ökumenikus imahetet január 16-tól január 20-ig, hétfőtől péntekig tartjuk Sárospatakon. Jézus Krisztus akarata szerint gyülekezünk egybe ezeken az estéken, hogy követői egységéért imádkozzunk. Kérjük a kedves testvéreket, hogy valamennyien törekedjenek bekapcsolódni az imahét alkalmaiba. Az imaalkalmakat  a város templomaiban a szokott sorrend szerint tartjuk. Hétfőn a végardói, kedden a bodroghalászi, szerdán a pataki görögkatolikus, csütörtökön a református templomban, a pénteki záró alkalmat pedig bazilikánkban tartjuk 17 órai kezdettel. Bővebben tájékoztató olvasható a hirdetőtáblán.
  •  AZ IMAHÉT NAPJAIBAN, A BAZILIKÁBAN REGGEL 7 ÓRAKOR KEZDŐDNEK A SZENTMISÉK!!
  • A kápolnában is a szokott időben, minden hétköznap reggel 7 órakor tartunk szentmisét.
  • Főtisztelendő Telenkó Miklós kispataki görögkatolikus parochus úr péntek hajnalban elhunyt. Temetése Nyíregyházán lesz pénteken délelőtt 10 órakor. A görög katolikus egyház autóbuszt indít a temetésre, kérjük, hogy aki szeretne elutazni a temetésre, kedd estig jelezze nálunk a plébánia hivatalban.