A bazilika története
Társintézményünk
Current date is 2021-01-25 Monday.
Üdvözöljük Pál nevű látogatóinkat!
Holnap Vanda névnap lesz.
Harangjáték
Üvegablak kivilágítása
Minden nap 16.15-20.00-ig!

Évközi 4. vasárnap

  • Hétfőn reggel 8 órától 16.30-ig Szentségimádást tartunk a bazilikában.
  • Hétfőn 18 órakor Hitoktatóink félévi megbeszélése kezdődik a plébánián.
  • Kedden a szentmisét követően Szent Erzsébet litániáját imádkozzuk az ereklyénél.
  • Február 2-án, csütörtökön Urunk templomi bemutatását ünnepeljük. Ez a hónap első csütörtöke, ezért 16.15 órától szentségimádási órát végzünk papi és szerzetesi hivatásokért. A szentmise kezdetén gyertyát szentelünk, majd égő gyertyákkal körmenetben vonulunk a szentmise ünneplésére. Kérjük a kedves híveket, hogy aki gyertyát kíván szenteltetni, hozza azt magával.
  • Első péntek következik, délelőtt otthonukban meglátogatjuk azokat az idős és beteg testvéreinket, akik nem tudnak részt venni templomi szertartásokon, ezért odahaza részesülhetnek a bűnbocsánat és az Eucharisztia szentségében. Ezúton is kérjük, hogy akinek családjában, ismerősei körében súlyos beteg van, vele egyeztetve tájékoztassanak bennünket, hogy meglátogathassuk és a szentségekben részesülhessenek gyengélkedő testvéreink.
  • Pénteken lesz Szent Balázs püspök és vértanú emléknapja. Mise elején Balázs-áldásban részesülnek a jelenlévők, hasonlóképpen a vasárnapi szentmisék végén is.
  • Pénteken a szentmise után szentségimádást tartunk 18.30-ig. Közösen imádkozzuk majd a Jézus Szíve litániát.
  • Szombaton 9 órakor kezdődik az elsőáldozásra, 10 órakor a bérmálkozásra készülők plébániai hittanórája.
  • Vasárnap 16 órakor kezdődik a Rózsafüzér társulat február havi imaórája és a titokcsere. 16.30-tól a Jézus Szíve litániát imádkozzuk.