• A mai vasárnap a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia által  meghirdetett  országos gyűjtéshez  kapcsolódva,  katolikus iskoláink javára kértük a perselyadományt.  Köszönjük jó szívvel adott támogatásukat.
  • Hétfőn reggel 8 órától 16.30-ig Szentségimádást tartunk a bazilikában. Egész nap  lehetőségünk  adódik  az Úr Jézus előtt elcsendesedni, Vele lenni. Térjünk be hozzá.
  • Kedden a szentmisét követően Szent Erzsébet litániáját imádkozzuk az ereklyénél.
  • Március 1-én, szerdán kezdődik a nagyböjt, a húsvéti előkészület szent 40 napja.  Hamvazószerdán délelőtt 9 órakor is lesz szentmisénk a Katolikus Iskola részvételével. A liturgia kezdetén hamut szentelünk, amivel megjelöljük a hívek homlokát, a bűnbánatra indítva és figyelmeztetve mulandóságunkra. A jövő vasárnapi misék végén is lesz hamvazás.
  • Csütörtökön ¼ 5-től Szentségimádást végzünk papi és szerzetesi hivatásokért.
  • Emlékeztetjük a kedves Híveket, hogy hamvazószerda szigorúböjti nap, ami azt jelenti, hogy háromszor étkezhetünk és kerülnünk kell a húseledelek fogyasztását.  A nagyböjti péntekeken is tartózkodjunk a hús fogyasztásától.
  • A nagyböjti idő sajátos imádsága a keresztúti ájtatosság. A Bazilikában péntekenként a szentmise után  ¾  6-tól végezzük.  Pénteken a Szent Erzsébet Nővérek és a Boldog Mária Lujza Csoport tagjai vezetésével.
  • Szombaton 9 órakor kezdődik az elsőáldozásra, 10 órakor a bérmálkozók készülők plébániai hittanórája.
  • Jövő vasárnap 16 órától tartjuk a Rózsafüzér társulat márciusi imaóráját és titokcseréjét. 1/2 5-kor a Jézus Szíve litániát imádkozzuk.
  • Egyházunk anyagi biztonságának fenntartása érdekében fontos, hogy a katolikus hívek ebben az évben is a Magyar Katolikus Egyház javára ajánlják fel személyi jövedelemadójuk 1 %-át.
  • Lehetőség  van  a  személyi  jövedelemadó második 1 %-ának felajánlására is, amellyel egyházi  alapítványt  támogathatnak.  Egyházközségünk   híveitől  kérjük,  hogy a második 1% felajánlásával  támogassák  a Sárospataki Bazilikáért,  vagy  a  Sárospataki  Bazilika  Orgonájáért alapítvány egyikét.  Felajánlási   tájékoztatót  a  hátsó  asztalon  találhatnak a kedves hívek.
  • Csütörtökön a mise után a fiatal házasokat várja Miklós atya a plébániára.