A bazilika története
Társintézményünk
Current date is 2018-11-15 Thursday.
Üdvözöljük Albert nevű látogatóinkat!
Holnap Ödön névnap lesz.
Harangjáték
Üvegablak kivilágítása
Minden nap 16.15-20.00-ig!

Nagyböjt 1. vasárnapja

  • Az elmúlt vasárnap a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia által meghirdetett országos gyűjtéshez kapcsolódva, katolikus iskoláink javára kértük a perselyadományt, melyből 98.621. Ft gyűlt össze.  Köszönjük jó szívvel adott támogatásukat.
  • Hétfőn reggel 8 órától 16.30-ig Szentségimádást tartunk a bazilikában. Egész nap lehetőségünk adódik az Úr Jézus előtt elcsendesedni, Vele lenni. Térjünk be hozzá. Hétfőn a szentmise után Miklós atyával bibliaóra indul a plébánián, amikor lehetőségünk nyílik a kinyilatkoztatott tanítás elmélyült megismerésére és biblikus tapasztalataink megosztására.
  • Kedden a szentmisét követően Szent Erzsébet litániáját imádkozzuk az ereklyénél.
  • Csütörtökön a szentmise után Karitász csoport találkozója lesz a plébánián.
  • Pénteken 9.30 órakor szentmise kezdődik az Idősek Szociális Otthonában.
  • A nagyböjti idő sajátos imádsága a keresztúti ájtatosság. A Bazilikában péntekenként a szentmise után ¾ 6-tól végezzük.  Pénteken a Szent Erzsébet Katolikus Általános Iskola tanárai és diákjai vezetésével.
  • A nagyböjti időben ne feledkezzünk el a pénteki böjtről! Legyünk buzgók az imádságban és a jócselekedetek megélésével segítsük testi-lelki szükségleteikben szenvedő testvéreinket.
  • Egyházunk anyagi biztonságának fenntartása érdekében fontos, hogy a katolikus hívek ebben az évben is a Magyar Katolikus Egyház javára ajánlják fel személyi jövedelemadójuk 1 %-át.
  • Lehetőség van a személyi jövedelemadó második 1 %-ának felajánlására is, amellyel egyházi alapítványt támogathatnak. 
  • Egyházközségünk híveitől kérjük, hogy a második 1% felajánlásával támogassák a Sárospataki Bazilikáért, vagy a Sárospataki Bazilika Orgonájáért alapítvány egyikét.  Felajánlási tájékoztatót a hátsó asztalon találhatnak a kedves hívek.