Nagyböjt 5. vasárnapja

• Ma van a hónap első vasárnapja, 16 órakor a Rózsafüzér társulat április imaórája és titokcseréje kezdődik, 16.30-tól a Jézus Szíve litániát végezzük. A 17 ÓRAI SZENTMISE KERETÉBEN HELYEZZÜK EL A BAZILIKÁBAN  SZENT II. JÁNOS PÁL PÁPA EREKLYÉJÉT.
  • 18 ÓRAKOR EGYHÁZZENEI HANGVERSENY KEZDŐDIK. SZERETETTEL HÍVJUK A KEDVES HÍVEKET ERRE AZ ÜNNEPI DÉLUTÁNRA.
  • Köszönjük, akik részt vettek a nagyböjti lelkigyakorlaton, reméljük, hogy a szentmisékben elhangzó elmélkedések segítettek mindenkit az ünnepre való készületben.
  • Április 3-tól (hétfőtől) a délutáni szentmisék 18:00-kor kezdődnek.
  • Hétfőn reggel 8 órától 17.30-ig Szentségimádást tartunk a bazilikában.
  • Hétfőn este szentmise után bibliaóra a plébánián
  • Kedden a szentmisét követően Szent Erzsébet litániáját imádkozzuk az ereklyénél. Bizalommal kérjük kedves Szentünk támogatását.
  • Csütörtökön 17:.5-kor szentségimádást végzünk papi és szerzetesi hivatásokért.
  • A nagyböjti idő sajátos imádsága a keresztúti ájtatosság, amely segíti a híveket Krisztus húsvéti misztériumának megünneplésére.  A Bazilikában nagyböjti péntekeken a szentmise előtt  17.15-től a Cursillo közösség vezetésével végezzük.
  • A nagyböjti időben ne feledkezzünk el a pénteki böjtről! Legyünk most buzgóbbak az imádságban is!
  • Pénteken lesz a Katolikus Iskola lelki napja, melyen részt vesznek Teréz anya Nővérei a  Szeretet Misszionáriusai. 11:00-kor kezdődik a bazilikában az iskola  szentmiséje.
  • A józseffalvai kápolnában a nagyböjt folyamán is hétköznapokon minden reggel 7 órakor szentmise kezdődik, péntekenként 16 órától keresztúti ájtatosság.
  • Az elsőpéntekes idős, beteg testvéreinket április 11-én, kedden keressük fel otthonukban. Akkor látogatjuk meg azokat a testvéreinket is, akik nem tudnak már eljönni a templomba, de az ünnepek előtt szeretnének szentségekhez járulni. Kérjük, hogy nevüket és címüket jelezzék a plébánián vagy a sekrestyében.
  • SZOMBATON 13 ÓRAKOR A BAZILIKÁTÓL INDUL A VÁROSI KERESZTÚT A MANDULÁS-HEGYRE. Szeretettel hívunk mindenkit. Keresztutunkat a Városért ajánljuk fel.
  • Jövő vasárnap virágvasárnap következik, amikor megemlékezünk Urunk jeruzsálemi bevonulásáról. A Bazilikában a 9 órai szentmise ELMARAD. 10.30-kor a Rotundánál végezzük a barkaszentelést és ünnepélyesen vonulunk be a Bazilikába.
  • Virágvasárnap 17 órától kezdődik a húsvéti gyóntatás, a környékbeli Atyák bevonásával. Buzdítjuk a Híveket húsvéti szentgyónásuk elvégzésére.
  • Már most hirdetjük a kedves híveknek, hogy nagypénteken 15 órakor kezdődik az Úr szenvedésének ünneplése.
  • A jószívűség megélésére bátorít bennünket a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia, amikor arra kér, hogy tartós élelmiszerek felajánlásával támogassuk rászoruló embertársainkat. A bazilikában március 20 és április 2. között helyezhetjük el adományainkat Szent Erzsébet ládájába, az ereklye közelében.
  • A szentsír díszítéséhez kérjük a hívek adományait, amelyet a hátsó perselybe tehetnek.