Húsvét 5. vasárnapja

• Május 13-án  a Fatimai jelenések 100. évfordulóján  90-en vettünk   részt az egyházmegye Főpásztora által  meghirdetett  rózsafüzér  találkozón az egri bazilikában.
  • Bazilikánkban  a  mai vasárnapon a 9 órai szentmisében 55 gyermek járult először szentáldozáshoz.  Imádkozzunk értük és családjaikért.
  • Májusban minden nap, az esti szentmisét követően litániát végzünk a Szűz Anya tiszteletére, a Fatimai Szűz Mária szobra előtt. A józseffalvai kápolnában délutánonként 17:00 órakor kezdődik a litánia.
  • Hétfőn reggel 8:00 órától 17:30-ig Szentségimádást tartunk a Bazilikában.
  • Kedden  a litániát követően az egyházközség képviselőtestületének megbeszélés lesz a plébánián.
  • Szerdán 17:00  órakor  Bíró László püspök, Magyarország Katonai Ordináriusa lesz a Római Katolikus Egyházi Gyűjtemény vendége. Ez alkalommal kerül bemutatásra Demeter István tábori lelkész hadinaplója. A szervezők nevében is szeretettel várjuk  a kedves híveket.
  • Pénteken  az esti szentmise után 20:00 óráig csendes Szentségimádást tartunk.
  • Jövő vasárnap, május 21-én délután 15:00 órakor tartjuk a károlyfalvi egyházközség búcsúját,  Nepomuki Szent János áldozópap és vértanú tiszteletére. A szentmise főcelebránsa Főtisztelendő Jaskó László tb. kanonok, nyugalmazott plébános lesz, akivel  pappá szentelésének 50. évfordulóját ünnepeljük.  A búcsúra és az aranymisére várjuk  a kedves testvéreket.
  • Szentségek vételére felkészítő csoport indul a közeljövőben a plébánián azon felnőttek számára, akik nincsenek megkeresztelve, vagy a későbbiek folyamán nem járultak szentáldozáshoz, bérmáláshoz. Azok jelentkezését is várjuk, akik házasságukat szeretnék  rendezni.  Kérjük, hogy a plébánián, vagy a sekrestyében jelentkezzenek. Bizalommal forduljanak hozzánk.