Úrnapja

• Hétfőn 8 órától 17:30-ig Szentségimádást tartunk a Bazilikában.
  •  Kedden a szentmise után Szent Erzsébet litániáját imádkozzuk az ereklyénél.
  •  Szerda este fejeződik be a Páduai Szent Antal tiszteletére végzett kilenced. A szentmise előtt 17:45-től imádkozzuk a kilencedet Szent Antal tiszteletére és közbenjárását kérve.
  • A dorkói Jézus Szíve búcsút június 25-én, a jövő vasárnap tartjuk. Pénteken 9 órától a dorkói templom takarításához kérjük a kedves hívek segítségét. A búcsúi szentmise délután 4 órakor kezdődik. Várjuk a kedves híveket.
  • Pénteken Jézus Szent Szívének főünnepe lesz. Az esti szentmisét követően a Jézus Szíve litániát imádkozzuk és 20 óráig csendes Szentségimádásra várjuk a kedves híveket.
  • Szombaton 9 órakor kezdődik a Szent Erzsébet Katolikus Általános Iskola év végi hálaadó szentmiséje. A Te Deumra szeretettel hívjuk a kedves híveket.
  • A Plébánián a Katolikus Iskolával együttműködve, az  idén 2017. június 26. és 30. között, hétfőtől péntekig nyári napközit szervezünk. Az elmúlt évekhez hasonlóan szeretettel várjuk a gyermekeket. Jelentkezni a hátsó lépcsőnél  kihelyezett asztalon található jelentkezési lapokon lehet. Idén is várjuk a fiatalok segítségét. A segítők a táborban eltöltött munkát beszámíthatják a kötelezően előírt közösségi szolgálatukba. Számukra június 20-án, kedden délben megbeszélést tartunk a plébánián. A tábor résztvevői ellátására idén is kérjük a Karitász csoport tagjait. Velük kedden 16:30-kor találkozunk.
  • Szombaton lesz a Múzeumok Éjszakája, melybe bekapcsolódik a Szent Erzsébet Ház és a Sárospataki Képtár. 19:00 órakor kezdődő programjaikat a déli kapunál található hirdetőben olvashatják.
  • 2017. június 10-én Egerben, a Szent Bernát ciszterci templomban Érsek atya akolitussá avatta Balogh Ferenc, Dudás László, Gál József, Koleszár Krisztián és Poncsák Ferenc testvéreinket. Testvéreink a plébánia világi munkatársai, akik a Főpásztor megbízásával segítik a lelkipásztorok munkáját a helyi és a környékbeli településeken. Hálásan köszönjük eddigi fáradozásukat. A jövőben is számítunk a hívek megszentelődését elősegítő imájukra és szolgálatukra. Isten adjon ehhez erőt valamennyiüknek!