A bazilika története
Társintézményünk
Current date is 2022-08-09 Tuesday.
Üdvözöljük Emőd nevű látogatóinkat!
Holnap Lőrinc névnap lesz.
Harangjáték
Üvegablak kivilágítása
Minden nap 16.15-20.00-ig!

Évközi 12. vasárnap

  • Hétfőn 8 órától 17:30-ig Szentségimádást tartunk a Bazilikában.
  •  A plébánián a Katolikus Iskolával együttműködve, hétfőtől péntekig nyári napközit tartunk. Az elmúlt évekhez hasonlóan szeretettel várjuk a gyermekeket.
  •  Kedden Szent László király ünnepe: trónra lépésének 940. és szentté avatásának 825. évfordulója. A Zemplén-Abaúj főesperesség szervezésében a papság és az itt szolgáló szerzetesek számára Tállyán lelki találkozót szervezünk a Szent László plébániatemplomban. 10:30 órakor ünnepi szentmise kezdődik.
  •  Kedden este a szentmise után Szent Erzsébet litániáját imádkozzuk az ereklyénél.
  •  Csütörtökön Szent Péter és Szent Pál apostolok ünnepe lesz. A Bazilikában délelőtt 9:00 és este 18:00 órakor lesz Szentmise.
  • Pénteken 18:00 órakor a kispataki görögkatolikus kápolna búcsúja lesz, a 12 apostol tiszteletére. A szent liturgiát Atanáz püspök úr vezeti. Vasárnap pedig a Szent Péter és Pál görögkatolikus templom búcsúünnepe lesz. A szent liturgia 11 órakor kezdődik. Paróchus úr szeretettel várja a kedves híveket.
  • Szombaton Fatimai imadélelőttöt tartunk. A májustól októberig tartó találkozók alkalmával az Abaúj-Zempléni Főesperesség papjai és hívei részvételével emlékezünk a Fatimai jelenések 100. évfordulójára. Szombaton 7:30 gyóntatás, 8:00-tól rózsafüzért imádkozunk elmélkedéssel, 9:00 órakor kezdődik a szentmise, főcelebránsa Kertész Ferenc esperes-plébános úr. Szeretettel várjuk a Mária tisztelő kedves híveket patakról és a környékbeli településekről is.
  •  Jövő vasárnap Péter-fillér gyűjtés lesz. Ezt a vasárnapi gyűjtést a Szentatya jótékony célokra fordítja. Kérjük a kedves testvérek nagylelkű adományait.
  • Következő vasárnap 17 órakor a rózsafüzér társulat július havi titokcseréje és imaórája kezdődik. 17:30-tól a Jézus Szíve litániát imádkozzuk Szentségkitétellel.
  • Július 3-án, hétfőn, megemlékezünk a Főtisztelendő Balogh István áldozópap születésének 100. évfordulójáról. A bazilikában 18:00 órakor kezdődő szentmisét ajánlunk fel érte, majd a temetőben imádkozunk és virágot helyezünk el a sírján. Szeretettel várjuk a rokonokat, a kedves híveket.