A bazilika története
Társintézményünk
Current date is 2021-01-18 Monday.
Üdvözöljük Piroska nevű látogatóinkat!
Holnap Sára névnap lesz.
Harangjáték
Üvegablak kivilágítása
Minden nap 16.15-20.00-ig!

Évközi 17. vasárnap

  • Hétfőn 8:00 órától 17:30-ig Szentségimádást tartunk a Bazilikában. 17:00 órától zenés áhítat kezdődik.
  • Kedden a szentmise után Szent Erzsébet litániáját imádkozzuk az ereklyénél.
  • Csütörtökig tovább folytatjuk a kilencedet Szent Anna tiszteletére és közbenjárását kérve. 17:15-től szentségimádást végzünk papi és szerzetesi hivatásokért.
  • Pénteken elsőpéntek. Délelőtt meglátogatjuk otthonaikban  idős és beteg testvéreinket.  Az esti szentmisét követően Jézus Szíve litániát imádkozzuk, majd csendes szentségimádást végzünk 20:00 óráig.
  • Szombaton Fatimai  ima délelőttöt   A májustól októberig tartó találkozók alkalmával az Abaúj-Zempléni Főesperesség papjai és hívei részvételével emlékezünk a Fatimai jelenések 100. évfordulójára. Szombaton 7:30 gyóntatás, 8:00-tól rózsafüzért imádkozunk elmélkedéssel, 9:00 órakor kezdődik a szentmise, főcelebránsa Gubala Róbert esperes-plébános úr.  Szeretettel várjuk a Mária tisztelő kedves híveket patakról és a környékbeli településekről is.
  • Szombat esti szentmisében tartjuk Havas Boldogasszony ünnepét. Ez a sárospataki bazilikában a főoltár szentségháza fölötti, XVIII. századi eredetű Mária kegykép ünnepnapja.
  • Következő vasárnap 17:00 órakor a Rózsafüzér Társulat augusztus havi titokcseréje és imaórája kezdődik. 17:30-tól a Jézus Szíve litániát imádkozzuk Szentségkitétellel.
  • A vasárnapi szentmisék előtt elimádkozzuk a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia által kiadott imádságot a 2020-ban Budapesten megrendezésre kerülő Eucharisztikus Kongresszusért. A szentmise végén ezt az imádságot megkapják a hívek.
  • Augusztus hónapra szentmise szándékok még kérhetők. Köszönjük mindazoknak, akik az idén is az egyházfenntartási hozzájárulással támogatták az egyházközség működését. A plébániahivatalban és a sekrestyében van lehetőség szentmise íratására és az egyházadó rendezésére.